Նոյեմբերի 10-13-ը Նորարարական փորձարարական արվեստի կենտրոնում (ՆՓԱԿ) կայանալու է «Մեկ քառակուսի մետր» 6-րդ թատերական փառատոնը:
Մրցանակները հանձնվելու են նոյեմբերի 13-ին: Ժյուրիի անդամներն են լինելու ԳԱԿ Փոքր թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար, ռեժիսոր Վահան Բադալյանը, Թատերագետ, խմբագիր Բելա Սոլոմոնյանը, Ճարտարապետ, արձակագիր, փիլիսոփայական էսսեների հեղինակ, արվեստի գիտակ Միսաք Խոստիկյանը:
«Մեկ քառակուսի մետր»-ը դա մի նախագիծ է, որտեղ կա միայն մեկ սահմանափակում: Թատերական բոլոր գործողությունները կատարվում են մեկ քառակուսի մետրանոց սեղանի վրա: Սեղանի վրա կարող է ելույթ ունենալ ինչպես մեկ մարդ, այնպես էլ փոքր խմբեր:

9 Ноябрь 2011 - 05:30 AMT
В Центре новаторского экспериментального искусства в Ереване стартует 6-ой театральный фестиваль “Один квадратный метр”
С 10 по 13 ноября в Центре новаторского экспериментального искусства (НПАК) в Ереване стартует 6-ой театральный фестиваль “Один квадратный метр”. Призы будут вручаться 13 ноября. Членами жюри будут художественный руководитель Малого театра Национального центра эстетики, режиссер Ваган Бадалян, театровед, редактор Белла Соломонян, архитектор, прозаик, автор философских эссе, знаток искусства Мисак Хостикян.
“Один квадратный метр” – это проект, в котором есть одно ограничение. Все театральные действия развиваются на столе площадью в один квадратный метр. На столе может выступать один актер, а может и небольшая группа.