Նոյեմբերի 9-ին ՀՀ արտգործնախարարությունում մարվեց և շրջանառության մեջ դրվեց ականավոր գիտնական, բևեռախույզ, դիվանագետ, հումանիստ, հայ ժողովրդի մեծ բարեկամ Ֆրիտյոֆ Նանսենի ծննդյան 150-ամյակին նվիրված նամականիշը:
Նամականիշի մարումն իրականացրեցին Նորվեգիայի Թագավորության ԱԳ նախարար Յոնաս Գահր Շտյորենը և Հայաստանի Հանրապետության ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը:
Մարման պաշտոնական արարողության կազմակերպիչներն էին ՀՀ արտգործնախարարությունը, «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ»-ը և «Հայփոստ» ՓԲԸ-ն: Միջոցառումն անցկացվեց Նորվեգիայի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարի` Հայաստան պաշտոնական այցի շրջանակներում:
Հարկ է նշել, որ կարևորագույն հոբելյաններն ու տոները գտնվում են «Հայփոստ»-ի ուշադրության կենտրոնում և իրենց արտացոլումն են գտնում հայկական ֆիլատելիայի մեջ` նամականիշերի և գեղաթերթիկների տեսքով:
Նամականիշի տեխնիկական բնութագիրը. տպարանը` Lowe Martin Group /Կանադա/, նամականիշների չափը` 35.96×25.73 մմ, անվանագինը` 350 դր., տպաքանակը` 40000, հեղինակ` Անի Գևորգյան։

9 Ноябрь 2011 - 12:05 AMT
9 ноября в Министерстве иностранных дел Армении была погашена и введена в обращение почтовая марка, посвященная 150-летию известного ученого-полярника, дипломата, гуманиста и большого друга армянского народа Фритьофа Нансена.
Как сообщает пресс-служба ЗАО «Айпост», марку погасили главы МИД Армении и Норвегии Эдвард Налбандян и Йонас Гахр Штьере.
Организаторами церемонии погашения почтовой марки являются компания Haypost Trust Management B.V. и ЗАО «Айпост», поскольку важнейшие праздники и юбилеи находятся в центре внимания национального почтового оператора.
Марка отпечатана в канадской типографии Lowe Martin Group тиражом 40 тыс. экземпляров, ее номинальная стоимость – 350 драмов. Автор дизайна – Ани Геворкян.