15 Նոյեմբեր 2011 - 05:33 AMT
Նոյեմբերի 15-ին ԵՄ արտաքին քաղաքականության հարցերով գերագույն հանձնակատար Քեթրին Էշթոնը Հարավային Կովկաս տարածաշրջանային այցի շրջանակներում ժամանեց Բաքու: Նոյեմբերի 16-ին հանձնակատարը կմեկնի Վրաստան, որից հետո նոյեմբերի 17-ին կայցելի Հայաստան:
Հայաստան այցի շրջանակներում Էշթոնը կհանդիպի Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի, արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի և քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ:
Գերագույն հանձնակատարի այցի օրակարգում կլինեն Հայաստանում առաջիկա ընտրությունների, ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման և հայ-թուրքական գործընթացի զարգացման հարցերը:

15 Ноябрь 2011 - 05:33 AMT
15 ноября верховный комиссар ЕС по внешней политике Кэтрин Эштон прибыла в Баку, в рамках регионального визита на Южный Кавказ. 16 ноября комиссар отправитсяв Тбилиси, после чего 17 ноября прибудет в Ереван.
В рамках визита в Армению Эштон встретится с президентом РА Сержем Саргсяном, премьер-министром Тиграном Саркисяном, главой МИД Эдвардом Налбандяном а также с представителями гражданского общества.
Основной повесткой визита верховного комиссара будут вопросы относительно предстоящих выборов в Армении, урегулирования карабахского конфликта, а также развития армяно-турецкого процесса.