15 Նոյեմբեր 2011 - 05:33 AMT
Նոյեմբերի 15-ին ԵՄ արտաքին քաղաքականության հարցերով գերագույն հանձնակատար Քեթրին Էշթոնը Հարավային Կովկաս տարածաշրջանային այցի շրջանակներում ժամանեց Բաքու: Նոյեմբերի 16-ին հանձնակատարը կմեկնի Վրաստան, որից հետո նոյեմբերի 17-ին կայցելի Հայաստան:
Հայաստան այցի շրջանակներում Էշթոնը կհանդիպի Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի, արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի և քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ:
Գերագույն հանձնակատարի այցի օրակարգում կլինեն Հայաստանում առաջիկա ընտրությունների, ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման և հայ-թուրքական գործընթացի զարգացման հարցերը:

High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy Baroness Catherine Ashton will pay a regional visit to the South Caucasus on November 15-17, and will be in Armenia on November 16-17.
She is going to meet the President of the Republic, Serzh Sargsyan, Prime Minister Tigran Sargsyan, and Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandian, as well as representatives of civil society.
During her meetings, HR Ashton is going to discuss the upcoming elections, EU-Armenia relations, the internal political situation and regional issues, Nagorno Karabakh conflict and Turkish-Armenian relations.