Հայաստանի Արտաքին գործերի նախարարությունը տվյալներ է տրամադրել Թաթարստանում վթարի արդյունքում զոհված հայերի վերաբերյալ: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը, նրանցից երեքը Հայաստանի քաղաքացիներ են` Կարեն Արմենաջյան (1974թ. ծնվ.), Արայիկ Մուխայելյան (1966թ. ծնվ.), Մերուժան Գալստյան (1966թ. ծնվ.) և Ռուսաստանի քաղաքացի Յուրա Գալտախչյան (1960թ. ծնվ.):
Վերոնշյալ մարդիկ զոհվել են Կազան-Օրենբուրգ մայրուղու 187 կիլոմետրին Chery մարդատար ավտոմեքենայի և Ford Transit միկրոավտոբուսի բախման արդյունքում: Միկրոավտոբուսի ուղևորները չեն տուժել:
Վարվում է քննություն: Ոչ պաշտոնական տվյալների համաձայն, Chery-ի անվադողերն ամառային էին, որոնք էլ մերկասառույցի պայմաններում մատնել են վարորդին սարից իջնելիս, հաղորդում են ռուսական ԶԼՄ-ները:

15 Ноябрь 2011 - 14:14 AMT
Министерство иностранных дел Армении предоставило данные погибших при аварии в Татарстане армян. Как сообщает пресс-служба МИД РА, это граждане Армении: Карен Арменаджян (1974 г.р.), Араин Мухаелян (1966 г.р.), Меружан Галстян (1966 г.р.) и гражданин России Юра Галтахчян (1960 г.р.).
Вышеуказанные люди погибли при лобовом столкновении легкового автомобиля Chery и микроавтобуса Ford Transit, на 187 км трассы Казань-Оренбург.
Пассажиры микроавтобуса не пострадали.
Ведется расследование. По неофициальным данным, на Chery были летние шины, которые подвели водителя при спуске с горы в условиях гололедицы, передают российские СМИ.