Հայաստանի Արտաքին գործերի նախարարությունը տվյալներ է տրամադրել Թաթարստանում վթարի արդյունքում զոհված հայերի վերաբերյալ: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը, նրանցից երեքը Հայաստանի քաղաքացիներ են` Կարեն Արմենաջյան (1974թ. ծնվ.), Արայիկ Մուխայելյան (1966թ. ծնվ.), Մերուժան Գալստյան (1966թ. ծնվ.) և Ռուսաստանի քաղաքացի Յուրա Գալտախչյան (1960թ. ծնվ.):
Վերոնշյալ մարդիկ զոհվել են Կազան-Օրենբուրգ մայրուղու 187 կիլոմետրին Chery մարդատար ավտոմեքենայի և Ford Transit միկրոավտոբուսի բախման արդյունքում: Միկրոավտոբուսի ուղևորները չեն տուժել:
Վարվում է քննություն: Ոչ պաշտոնական տվյալների համաձայն, Chery-ի անվադողերն ամառային էին, որոնք էլ մերկասառույցի պայմաններում մատնել են վարորդին սարից իջնելիս, հաղորդում են ռուսական ԶԼՄ-ները:

15 November 2011 - 14:14 AMT
Armenian Foreign Ministry provided data on 4 Armenians who died in a car crash in Tatarstan: citizens of Armenia Karen Amirjanyan (born 1974), Araik Mukhaelyan (born 1966), Meruzhan Galstyan (born 1966) and a citizen of Russia Yura Galtakhchyan (born 1960).
The car crash occurred on Tatarstan’s Kazan-Orenburg highway, when a driver of a Chery automobile lost control of the wheel, switched the lane, hit a Ford Transit bus and rolled over the mountain.
According to inofficial data, summer tires which failed the driver on an ice-covered highway caused the accident. The bus passengers weren’t hurt.