16 Նոյեմբեր 2011 - 16:27 AMT
Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մերժել է հերթական խորհրդարանական ընտրություննեի հետ արտահերթ նախագահական ընտրությունների համատեղման հնարավորությունը: «Ես գտնում եմ, որ դա անհեթեթ վարկած է»,- հայտնել է նա լրագրողներին Հայաստանի Ազգային Ժողովում:
Վարչապետը հաղորդել է նաև, որ այս տարի Հայաստանի իշխող Հանրապետական կուսակցության համագումար չի լինի: Ընդ որում, նա հավելել է, որ ՀՀԿ-ն ծրագրում է այլ կուսակցական միջոցառումներ անցկացնել մինչև տարեվերջ:
Տիգրան Սարգսյանը նաև հերթական անգամ հաստատել է բիզնեսի և քաղաքականության բաժանմանը հասնելու` նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ իշխանությունների մտադրությունը: Նա նշել է, որ կառավարությունը օրենսդրական նախաձեռնություններ է ներկայացրել խորհրդարան մեխանիզմների ստեղծման վերաբերյալ, որոնք կխոչընդոտեն օրենսդիր և գործադիր իշխանության ներկայացուցիչների` բիզնեսով զբաղվելուն:

16 Ноябрь 2011 - 16:27 AMT
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян отверг возможность совмещения внеочередных президентских выборов с очередными парламентскими выборами. “Я считаю, что это нелепая версия”,- заявил он журналистам в Национальном собрании Армении.
Премьер-министр также сообщил, что в этом году не будет съезда правящей Республиканской партии Армении. При этом он добавил, что РПА планирует проведение других партийных мероприятий до окончания года.
Тигран Саркисян также в очередной раз подтвердил намерение властей во главе с президентом Армении Сержем Саргсяном добиться разделения бизнеса и политики. Он отметил, что правительство представило в парламент законодательные инициативы по созданию механизмов, препятствующих занятию представителями законодательной и исполнительной власти бизнесом.