16 Նոյեմբեր 2011 - 16:27 AMT
Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մերժել է հերթական խորհրդարանական ընտրություննեի հետ արտահերթ նախագահական ընտրությունների համատեղման հնարավորությունը: «Ես գտնում եմ, որ դա անհեթեթ վարկած է»,- հայտնել է նա լրագրողներին Հայաստանի Ազգային Ժողովում:
Վարչապետը հաղորդել է նաև, որ այս տարի Հայաստանի իշխող Հանրապետական կուսակցության համագումար չի լինի: Ընդ որում, նա հավելել է, որ ՀՀԿ-ն ծրագրում է այլ կուսակցական միջոցառումներ անցկացնել մինչև տարեվերջ:
Տիգրան Սարգսյանը նաև հերթական անգամ հաստատել է բիզնեսի և քաղաքականության բաժանմանը հասնելու` նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ իշխանությունների մտադրությունը: Նա նշել է, որ կառավարությունը օրենսդրական նախաձեռնություններ է ներկայացրել խորհրդարան մեխանիզմների ստեղծման վերաբերյալ, որոնք կխոչընդոտեն օրենսդիր և գործադիր իշխանության ներկայացուցիչների` բիզնեսով զբաղվելուն:

Armenian Prime Minister denied the possibility of combining snap presidential election with regular parliamentary one, noting the idea as absurd.
As Tigran Sargsyan told journalists at Armenia’s National Assembly, the ruling Republican Party of Armenia (RPA) has scheduled no sitting this year, planning a number of other events till yearend.
The PM further reiterated the President's intention to achieve separation of business and politics, through introduction of bills preventing entrepreneurship among representatives of legislative and executive authorities.