17 Նոյեմբեր 2011 - 13:08 AMT
Թուրքիայում երկրաշարժից տուժածներին Հայաստանի տրամադրած մարդասիրական օգնության ծավալը կազմել է 190 հազար դոլար
Թուրքիային տրամադրած մարդասիրական օգնության հատուցման նպատակով Հայաստանի կառավարությունը նոյեմբերի 17-ի նիստում որոշել է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայությանը հատկացնել 74մլն դրամ (190 հազար դոլար):
Հոկտեմբերի 23-ին Թուրքիայի հարավ-արևմուտքի Վան նահանգում 7,2 մագնիտուդով երկրաշարժ է տեղի ունեցել: Առաջին ավերիչ հարվածին հետևեց մոտ 300 հետցնցումներ մոտ 6 մագնիտուդով՝ դժվարացնելով փրկարարների աշխատանքը: Երկրաշարժի տարածքում, որտեղ քանդվել է մոտ 3000 տուն, տեղադրվել են 34,5 հազար վրաններ:
Հայաստանի ռազմական բեռնատար ինքնաթիռը հոկտեմբերի 28-ին Էրզրում է հասցրել 40 տոննա բեռ, 100-ից ավել վրաններ, 500 քնապարկեր և 7000 անկողնային պարագաներ:

17 Ноябрь 2011 - 13:08 AMT
Гуманитарная помощь пострадавшим от землетрясения в Турции обошлась правительству Армении в $190 тыс
Правительство Армении на заседании 17 ноября предоставило Спасательной службе МЧС республики 74 млн. драмов ($190 тыс.) в качестве возмещения размера гуманитарной помощи предоставленной Турции.
Землетрясение магнитудой 7,2 произошло днем 23 октября в провинции Ван на юго-востоке Турции. После первого разрушительного удара последовало еще около 300 повторных сотрясений почвы магнитудой до 6, что сильно осложнило работу спасателям. В районе землетрясения, где разрушено около 3 тысяч домов, установлено 34,5 тысячи палаток.
Военно-транспортный самолет Армении доставил 28 октября в Эрзрум 40-тонный груз, состоящий из порядка 100 палаток, 500 спальников и 7000 постельных принадлежностей.