18 Նոյեմբեր 2011 - 10:44 AMT
Կոալիցիոն և ընդդիմադիր պատգամավորները հավասարապես չեն հավատում արտահերթ նախագահական ընտրությունների հավանականությանը
Կոալիցիոն և ընդդիմադիր պատգամավորները հավասարապես չեն հավատում Հայաստանում վաղաժամ նախագահական ընտրությունների հավանականությունը: «Սա իրակնությունից կտրված հարց է: Դրա համար պետք են հիմքեր, հատուկ գործընթացներ, որոնց մասին կարելի է խոսել», հայտարարեց խորհրդարանում լրագրողներին ընդդիմադիր «Ժառանգություն» կուսակցությունից պատգամավոր Արմեն Մարտիրոսյանը: Նրա խոսքով, նախագահ Սերժ Սարգսյանը հիմա ամբողջովին վերահսկում է իրավիճակը, ինչի մասին վկայում է, մասնավորապես, Ազգային ժողովի խոսնակ Հովիկ Աբրահամյանի հրաժարականը:
Իր հերթին Հայաստանի խորհրդարանի փոխխոսնակ, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունից պատգամավոր Սամվել Բալասանյանը ևս հերքեց այդ հնարավորությունը: «Կարծում եմ դա անհեթեթություն է, անտրամաբանական է», պատասխանեց նա լրագրողի հարցին:
Մյուս կոալիցիոն կուսակցության՝ ՕԵԿ-ի անդամ Խաչիկ Հարությունյանը լրագրողներին հայտարարեց, որ նման սցենարն անիրական է:
Վերջերս, քաղաքական շրջանակներում և ԶԼՄ-երում կարծիք է ձևավորվել, ըստ որի Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը կարող է կրկնել իր վրացի գործընկեր Միխայիլ Սահակաշվիլիի փորձը և համատեղել հերթական խորհդարանական և արտահերթ նախագահական ընտրությունները:

18 November 2011 - 10:44 AMT
Both coalition and opposition parties of Armenia are equally skeptical over the possibility of snap presidential election in Armenia.
“The idea is far from reality, there being no feasible reason to believe pre-term presidential election possible. President Sargsyan fully controls the situation, as proved by the resignation of parliament speaker Hovik Abrahamyan,” according to member of Heritage opposition party Armen Martirosyan.
The deputy chairman of National Assembly, a member of ruling Republican Party of Armenia (RPA), in turn, noted extraordinary election as absurd, similarly to a member of Orinats Yerkir coalition party Khachik Harutyunyan.
According to recent media reports, Armenian President Serzh Sargsyan may follow the suit of his Georgian counterpart Mikheil Saakashvli by combining regular parliamentary and pre-tern presidential elections.