Նոյեմբերի 17-ին Հայոց համազգային շարժում (ՀՀՇ) կուսակցության կենտրոնական գրասենյակում վարչության նախագահ Արամ Մանուկյանն ընդունել է Միացյալ Թագավորությունների Հարավային Կովկասի թիմի ղեկավար Ժոզեֆին Գոլդին և Հայաստանում Միացյալ Թագավորությունների փոխդեսպան, ՆՄ հյուպատոս Գարեթ Վին Օուենին:
Ինչպես հաղորդում է ՀՀՇ մամլո ծառայությունը, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ սոցիալ-տնտեսական և քաղաքական իրավիճակը, ՀՀ-ում արտահերթ ընտրույթուններ անցկացնելու, ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու Կոնգրեսի պահանջները և քաղաքական ու իրավական հիմքերը:
Կողմերը անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային խնդիրներին, մասնավորապես Հայաստան-Թուրքիա սահմանի բացման հարցին:

18 November 2011 - 13:58 AMT
Armenian National Movement (ANM) board chairman Aram Manukyan met with Josephine Gauld, Head of South Caucasus Team of the Foreign & Commonwealth Office of Great Britain and Gareth Wynn Owen, Deputy Head of Mission and Consul of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland.
At the meeting, the parties focused on social, economic and political situation in Armenia, Armenian National Congress opposition bloc’s demand for snap elections and amendments to electoral code.
Discussion of regional problems, specifically Armenia-Turkey border opening was also on meeting agenda, ANM press service reported.