10.07.2000. ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ, ԵՐԵՎԱՆ.Այսօր վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը պաշտպանության նախարարության Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտի այս տարվա շրջանավարտներին – աշխատակազմին նախնական սպայական կոչումների – դիպլոմների շնորհման կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել:
Ուղերձում բարի ծառայություն մաղթելով շրջանավարտներին` ի նպաստ ազգային բանակի հետագա հզորացման, պետության, հայրենիքի ու ժողովրդի բարօրության, վարչապետը մասնավորապես նշել է.
«Սպարապետ Վազգեն Սարգսյանը երազում էր մեր ազգային բանակը համալրված տեսնել ռազմական հարուստ գիտելիքներով զինված, հմուտ ու կրթված սպաներով, մտածում էր զինված ուժերում ինտելեկտուալ ֆոնդ ձ-ավորելու մասին, որը նրա անընդհատ կատարելագարծման մեծագույն երաշխիքներից է: Դուք` մեր ազգային մայր բուհի շրջանավարտներդ, պատասխանատու առաքելություն ունեք իրականացնելու Սպարապետի երազանքը: Վազգեն Սարգսյանը սիրում էր կրկնել, թե բանակաշինությունը ծանր, բայց հաճելի հոգս է: Բանակի խնդիրները մեր բոլորի, ամբողջ հասարակության խնդիրներն են: Ես խոստանում եմ, որ կառավարությունը կանի հնարավոր ամեն բան մեր զինված ուժերի կայացման գործին այսուհետ -ս սատար կանգնելու համար», – ասվում է ուղերձում: –0–

10 Июль 2000 - 15:35 AMT
“ПРАВИТЕЛЬСТВО БУДЕТ ПОДДЕРЖИВАТЬ ПРОЦЕСС СТАНОВЛЕНИЯ НАЦИОНАЛЬНОЙ АРМИИ”, ЗАЯВИЛ ПРЕМЬЕР-МИНИСТР АРМЕНИИ
10.07.2000, МЕДИАМАКС, ЕРЕВАН. Правительство Армении будет всячески поддерживать процесс становления национальной армии. Об этом говорится в поздравительном послании, направленном сегодня премьер-министром Армении Андраником Маргаряном коллективу Военного института имени Вазгена Саркисяна при Министерстве обороны.
Как сообщили МЕДИАМАКС в пресс-службе правительства Армении, премьер-министр отметил также, что погибший осенью 1999 года премьер-министр, экс-министр обороны Вазген Саркисян “мечтал видеть национальную армию, пополненную опытными, образованными офицерами, он думал о формировании интеллектуального фонда в вооруженных войсках”.
“Вазген Саркисян любил повторять, что формирование армии является тяжелой и одновременно приятной заботой. Задачи армии – это задачи нашего общества”, – говорится в послании премьер-министра Армении. –0–