22 Նոյեմբեր 2011 - 10:59 AMT
2012թ. կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունները կլինեն բավականին թափանցիկ, գտնում է «Ազատ ժողովրդավարներ» ընդդիմադիր կուսակցության փոխնախագահ Անուշ Սեդրակյանը: Ըստ նրա, «Հայաստանը փոքր ու ենթակա հանրապետություն է» և ստիպված է լինելու կատարել իր պարտավորությունները Եվրոպայի առջև և թափանցիկ ընտրություններ անցկացնել:
Նրա վստահությունը հիմնված է նաև այն պարագայի վրա, որ նախընտրական պայքարին մասնակցում են այնպիսի հզոր քաղաքական ուժեր, ինչպիսիք են «Բարգավաճ Հայաստանն» ու ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսը:
Ինչ վերաբերում է «Ազատ ժողովրդավարների» նախապատրաստմանը առաջիկա ընտրություններին, ապա, ըստ Սեդրակյանի, նրանք այժմ զբաղված են կուսակցությունների տարածքային կառույցների ձևավորմամբ: Նա հայտնել է, որ կուսակցությունն այժմ ունի 3 հազար անդամ:
Սեդրակյանը նշել է, որ կուսակցությունը դեռևս չի որոշել՝ առանձին են մասնակցելու ընտրություններին թե այլ քաղաքական ուժերի հետ դաշինքում: Ըստ նրա, իր հայացքներով «Ազատ ժողովրդավարներին» շատ մոտ է «Ժառանգությունը»:

A deputy chairman of Free Democrats opposition party believes Armenia will have to conduct transparent 2012 parliamentary elections in attempt to fulfill its obligations to Europe.
Anush Sedrakyan noted participation of powerful political forces like Prosperous Armenia and Armenian National Congress (ANC) opposition bloc in parliamentary race as another factor to prove her point.
According to Ms. Sedrakyan, to prepare for oncoming election, Free Democrats, listing 3 thous. members, are forming the party’s territorial structures.
“The party remains undecided as to running for parliament jointly with other political forces. Still, Free Democrats’ views are close to those adhered to by Heritage opposition party,” Ms. Sedrakyan said.