22 Նոյեմբեր 2011 - 13:07 AMT
Նոյեմբերի 22-ին Առնո Բաբաջանյան համերգասրահում տեղի կունենա Հայ կոմպոզիտորական արվեստի փառատոնի` «Բաբաջանյան ֆեստ»-ի երկրորդ համերգը: Ծրագրում ընդգրկված են Առնո Բաբաջանյանի «Վեց պատկեր դաշնամուրի համար», Ջութակի սոնատը, Լարային կվարտետ No.3-ը (նվիրվելու է Դմիտրի Շոստակովիչի հիշատակին) և Դաշնամուրային տրիոն: Մենակատարներն են` Արմեն Բաբախանյանը (դաշնամուր), Արամ Թալալյանը (թավջութակ), Ջեմմա Աբրահամյանը (ջութակ), Ստեփան Խալաթյանը ( ջութակ) և Գոռ Հովհաննիսյանը (ալտ):
Նոյեմբերի 21-ից – դեկտեմբերի 19-ը Երևանում անցկացվում է «Բաբաջանյան ֆեստ»` Հայ կոմպոզիտորական արվեստի փառատոնը` նվիրված հայ մեծանուն կոմպոզիտոր Առնո Բաբաջանյանի 90 – ամյակին: Փառատոնը անց է կացվում ՀՀ նախագահ` Սերժ Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո:
Փառատոնի համերգները տեղի կունենան նոյեմբերի 22-ին, դեկտեմբերի 5-ին և 11-ին Առնո Բաբաջանյանի անվան համերգասրահում, իսկ դեկտեմբերի 15-ին և 19-ին Արամ Խաչատրյանի անվան համերգասրահում ժամը 19-ին: Փառատոնի փակմանը` դեկտեմբերի 19-ի համերգին, կհնչեն Առնո Բաբաջանյանի ճանաչված երգերը: Կազմակերպիչները խոստանում են բազմաթիվ գեղեցիկ անակնկալներ:

22 Ноябрь 2011 - 13:07 AMT
22 ноября в концертном зале им. Арно Бабаджаняна в Ереване состоится второй концерт Фестиваля армянского композиторского искусства “Бабаджанян-ФЕСТ”. В программу концерта вошли “Шесть образов для фортепиано”, Скрипичная соната”, “Струнный квартет No.3” (памяти Дмитрия Шостаковича) и “Фортепианное трио” Арно Бабаджаняна. Солисты – Армен Бабаханян (фортепиано), Арам Талалян (виолончель), Джемма Абрамян (скрипка), Степан Халатян (скрипка) и Гор Ованнисян (альт).
В рамках фестиваля состоится 6 концертов. 21 ноября в концертном зале им. Арама Хачатуряна состоялось торжественное открытие фестиваля при участии Государственного молодежного оркестра Армении. В программу концерта вошли следующие произведения Арно Бабаджаняна : “Ария-вокализ”, Концерт для виолончели, “Героическая баллада” (солисты – Сюзанна Мелконян (сопрано), Арам Талалян (виолончель), Армен Бабаханян (фортепиано), дирижер – Рубен Асатрян).