Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտի ռեկտոր Արմեն Մազմանյանը չի թույլատրում ԲՈՒՀ-ի ուսանողներին նկարահանվել բազմապիսի հեռուստասերիալներում և շոուներում: Ըստ նրա, ուսանողը չպետք է բացակայի դասերից կամ իր ժամանակը վատնի նկարահանումների վրա: Մազմանյանը գտնում է, որ դրանք ոչ մի փորձառություն էլ չեն տալիս ուսանողներին: Ըստ նրա, սերիալներում ուսանողները պետք է նկարահանվեն ինտիտուտն ավարտելուց հետո:
Մազմանյանը նաև նշում է, որ այսօրվա սերիալների ցածրորակությունը գալիս է հենց կրթության պակասից, երբ չկան նորմալ կրթված ռեժիսորներ, սցենարիստներ և դերասաններ:
Այնուամենայնիվ, ռեկտորը բացառություններ կարող է անել, եթե զգա, որ որևէ նոր ֆիլմում ուսանողը կսովորի և կստանա գիտելիքներ, այն էլ միայն 3-րդ կուրսի 2-րդ կիսամյակից հետո:

22 Ноябрь 2011 - 14:30 AMT
Ректор Ереванского государственного института театра и кино Армен Мазманян запрещает своим студентам сниматься в телесериалах и разного рода шоу. По его словам, студент должен посещать занятия, а не тратить свое время на съемки. Он считает, что они не прибавляют никакого актерского опыта или мастерства, а в сериалах студенты пусть играют после окончания института.
Мазманян заявил, что низкое качество современных сериалов является следствием недостатка образования, нет образованных режиссеров, сценаристов и актеров.
Несмотря на это, ректор может сделать исключения, если почувствует, что студент, снявшись в данной картине, приобретет определенные навыки и знания, но и то только после 2 полугодия 3-го курса.