23 Նոյեմբեր 2011 - 14:48 AMT
Նոյեմբերի 23-ին Հայաստանի Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Վալերի Սեմերիկովի գլխավորած պատվիրակությանը, հաղորդում է ՀՀ ԱԱԽ մամլո ծառայությունը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-ՀԱՊԿ համագործակցությանն առնչվող ընթացիկ հարցերի լայն շրջանակ, այդ թվում նաև 2012թ. Հայաստանի Հանրապետությունում անցկացվելիք ՀԱՊԿ Օպերատիվ արձագանքման հավաքական ուժերի զորավարժության նախապատրաստական աշխատանքների հետ կապված հարցերը:
Առաջիկայում կայանալիք ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի և ՀԱՊԿ Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի, արտաքին գործերի նախարարների և պաշտպանության նախարարների խորհուրդների նիստերի նախապատրաստմանն առնչվող հարցերի քննարկման նպատակով ս. թ. նոյեմբերի 25-26-ը Հայաստանի Հանրապետությունում կգտնվի նաև ՀԱՊԿ Գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան
Այցի շրջանակներում Բորդյուժան հանդիպումներ կունենա Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի և Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հետ:

Секретарь Совета национальной безопасности Армении Артур Багдасарян принял заместителя генсека ОДКБ Валерия Семерикова. Как сообщает пресс-служба СНБ РА, во время встречи были обсуждены текущие вопросы сотрудничества Армения- ОДКБ, в том числе подготовительные работы учений Коллективных сил оперативного реагирования (КСОР) ОДКБ, которые должны пройти в Армении в 2012-м году.
В сообщении также отмечается, что 25-26 ноября Армению также посетит генсек ОДКБ Николай Бордюжа, который обсудит вопросы подготовки к заседаниям Совета коллективной безопасности ОДКБ, Комитета секретарей нацбезопасности ОДКБ, советов министров обороны и МИД.
Бюрдюжа встретится с президентом Армении Сержем Саргсяном, Артуром Багдасаряном, и министром обороны Сейраном Оганяном.