23 Նոյեմբեր 2011 - 14:48 AMT
Նոյեմբերի 23-ին Հայաստանի Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Վալերի Սեմերիկովի գլխավորած պատվիրակությանը, հաղորդում է ՀՀ ԱԱԽ մամլո ծառայությունը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-ՀԱՊԿ համագործակցությանն առնչվող ընթացիկ հարցերի լայն շրջանակ, այդ թվում նաև 2012թ. Հայաստանի Հանրապետությունում անցկացվելիք ՀԱՊԿ Օպերատիվ արձագանքման հավաքական ուժերի զորավարժության նախապատրաստական աշխատանքների հետ կապված հարցերը:
Առաջիկայում կայանալիք ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի և ՀԱՊԿ Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի, արտաքին գործերի նախարարների և պաշտպանության նախարարների խորհուրդների նիստերի նախապատրաստմանն առնչվող հարցերի քննարկման նպատակով ս. թ. նոյեմբերի 25-26-ը Հայաստանի Հանրապետությունում կգտնվի նաև ՀԱՊԿ Գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան
Այցի շրջանակներում Բորդյուժան հանդիպումներ կունենա Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի և Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հետ:

Secretary of the National Security Council Artur Baghdasayran met with CSTO Deputy Secretary General Valery Semerikov.
Discussion of current issues related to Armenia- CSTO ties, preparation for the Rapid Reaction Force of the Collective Security Treaty Organization (CSTO RRF) exercises was on meeting agenda, NSC press service reported.
On November 25-26, CSTO Secretary General Nikolay Bordyuzha will visit Armenia to discuss issues related to the preparation for the sittings of the CSTO Collective Security Council, CSTO Committee of National Security Council Secretaries, Defense and Foreign Ministers’ Councils.
Bordyuzha will meet President of Armenia Serzh Sargsyan, Artur Baghdasayran and Defense Minister Seyran Ohanyan.