Իրանում պատերազմի հավանականությունը շատ տագնապալի է, թեև քիչ հավանական, Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀՅԴ Հայ դատի և քաղաքական հարցերի գրասենյակի ղեկավար Կիրո Մանոյանը: Ըստ նրա, չնայած նրան, որ պատերազմն Իրանում քիչ հավանական է, չի կարելի բացառել Իսրայելի կողմից ռազմական գործողություններ սկսելու հավանականությունը:
Ընդ որում, Կիրո Մանոյանը հավելել է, որ դա ևս բացասաբար կանդրադառնա Հայաստանի վրա, ոչ միայն այն պատճառով, որ Իրանը հարևան երկիր է, այլ նաև այն պատճառով, որ երկու երկրները դիվանագիտական հարաբերություններ ունեն: «Պետք չէ մոռանալ Իրանի հավասարակշռված քաղաքկանության մասին տարածաշրջանային հարցերում»,-ասել է նա՝ հավելելով, որ վիճակի ապակայունացումն Իրանում սպառնում է Հայաստանի ազգային անվտանգությանը:
ԱՄՆ-ն և նրա դաշնակիցները արտահայտվում են Իրանի հանդեպ պատժամիջոցների խստացման օգտին, սակայն Պենտագոնը չի հաստատում Իրանի դեմ ակնկալվող պատերազմի մասին լուրերը:

Возможность начала войны в Иране вызывает тревогу, на пресс-конференции в Ереване заявил руководитель ереванского офиса “Ай дата” АРФД Киро Маноян. По его словам, несмотря на то, что возможность войны в Тегеране маловероятна, нельзя исключать возможность начала военных действий со стороны Израиля. В этом контексте он заметил, что этим также обеспокоен Запад.
При этом Киро Маноян добавил, что это также отрицательно повлияет на Армению, не только потому, что Иран является соседней страной, но и потому что у двух стран есть дипломатические отношения. «Не надо забывать об уравновешенной политике Ирана в вопросе региональных проблем», – подчеркнул он, добавив, что дестабилизация ситуации в Иране также угрожает национальной безопасности Армении.
США и их союзники высказываются за ужесточение санкций в отношении Ирана из-за его ядерной программы, однако в Пентагоне не подтверждают слухи о готовящейся военной акции против Тегерана.