Մեր վերջին հանրահավաքից մեկ ամիս է անցել, և քաղաքական իրադրությունը զգալի փոփոխությունների է ենթարկվել, նոյեմբերի 25-ին Երևանում Հայ ազգային կոնգրեսի հերթական հանրահավաքի ժամանակ հայտնել է ՀԱԿ-ի ակտիվիստ, «Հայկական Ժամանակ» ընդդիմադիր թերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը:
Նրա խոսքով` ՀԱԿ-ի ղեկավար Լևոն Տեր-Պետրոսյանը վերջին հանրահավաքի ժամանակ իշխանության մեջ մասշտաբային փոփոխություններ էր կանխագուշակում, և վերջին հրաժարականները վկայում են նրա իրավացիության մասին:
Փաշինյանն առանձնապես ընդգծել է ՀՀ ոստիկանության պետ Ալիկ Սարգսյանի հրաժարականը և այն «խայտառակություն» անվանել` նկատելով, որ Սարգսյանն իր հրաժարականի մասին իմացել է մամուլից: Նա Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանին կոչ է արել հետևել Ռոբերտ Քոչարյանի օրինակին և հեռանալ քաղաքականությունից:

25 Ноябрь 2011 - 14:25 AMT
Прошел месяц после нашего последнего митинга, и политическая ситуация протерпела значительные изменения, 25 ноября в Ереване во время очередного митинга Армянского национального конгресса заявил один из активистов АНК, главный редактор оппозиционной газеты “Айкакан Жаманак” Никол Пашинян.
По его словам, лидер АНК Левон Тер-Петросян на последнем митинге предрекал масштабные изменения во власти, и последние отставки свидетельствуют о его правоте.
Пашинян особо подчеркнул отставку начальника Полиции РА Алика Саркисяна, и назвал это “позором” то, что Саркисян узнал о своей отставке из прессы. Он призвал президента Армении Сержа Саргсяна последовать примеру Роберта Кочаряна и уйти из политики.