Մեր վերջին հանրահավաքից մեկ ամիս է անցել, և քաղաքական իրադրությունը զգալի փոփոխությունների է ենթարկվել, նոյեմբերի 25-ին Երևանում Հայ ազգային կոնգրեսի հերթական հանրահավաքի ժամանակ հայտնել է ՀԱԿ-ի ակտիվիստ, «Հայկական Ժամանակ» ընդդիմադիր թերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը:
Նրա խոսքով` ՀԱԿ-ի ղեկավար Լևոն Տեր-Պետրոսյանը վերջին հանրահավաքի ժամանակ իշխանության մեջ մասշտաբային փոփոխություններ էր կանխագուշակում, և վերջին հրաժարականները վկայում են նրա իրավացիության մասին:
Փաշինյանն առանձնապես ընդգծել է ՀՀ ոստիկանության պետ Ալիկ Սարգսյանի հրաժարականը և այն «խայտառակություն» անվանել` նկատելով, որ Սարգսյանն իր հրաժարականի մասին իմացել է մամուլից: Նա Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանին կոչ է արել հետևել Ռոբերտ Քոչարյանի օրինակին և հեռանալ քաղաքականությունից:

25 November 2011 - 14:25 AMT
Political situation in Armenia has undergone significant change since the last rally of Armenian National Congress (ANC) opposition bloc in Yerevan, according to Haykakan Zhamanak daily editor-in-chief.
As Nikol Pashinyan stated at Nov 25 ANC rally, “recent resignations prove ANC leader Levon Ter-Petrossian was right in predicting large-scale shifts in government staff.”
Pashinyan further commented on Armenia police chief Alik Sargsyan’s “disgraceful” dismissal, noting that the latter learned about his resignation from newspapers. In this context, Pashinyan urged Armenia President Serzh Sargsyan to follow Robert Kocharian’s suit by leaving politics.