25 Նոյեմբեր 2011 - 16:01 AMT
Տեր-Պետրոսյանն ընդդիմությանը կոչ է անում իր թեկնածուի բացակայության դեպքում քվեարկել ցանկացածի օգտին, բացի ՀՀԿ-ից
Հայ ազգային կոնգրեսի ղեկավար Լևոն Տեր-Պետրոսյանը ընդդիմությանը կոչ է անում իր թեկնածուի բացակայության դեպքում քվեարկել ցանկացածի օգտին, բացի ՀՀԿ-ից:
Նա նշել է, որ վերջերս տեղի ունեցած Իջևանի քաղաքապետի ընտրությունների ժամանակ ընդդիմադիր կուսակցությունների տեղի կառույցներն աջակցել են «Բարգավաճ Հայաստանի» թեկնածուին, որն էլ, մրցակցելով ՀՀԿ-ի թեկնածուի հետ, հաղթել է ընտրություններում: Ընդ որում, Տեր-Պետրոսյանն ընդգծել է, որ ՀԱԿ-ի Կենտրոնական մարմիններից որևէ ցուցում չի եղել:

25 Ноябрь 2011 - 16:01 AMT
Левон Тер- Петросян призывает оппозицию в случае отсутствия своего кандидата, голосовать за любого, только не за кандидата РПА
Лидер Армянского Национального конгресса Левон Тер- Петросян призывает оппозицию в случае отсутствия своего кандидата, голосовать за любого, кроме кандидата РПА.
Он отметил, что на прошедших недавно выборах мэра Иджевана, местные структуры оппозиционных партий поддержали кандидатуру победившего мэра от партии “Процветающая Армения”, который соперничал с кандидатом из РПА. При этом Тер- Петросян подчеркнул, что никаких указаний от центральных органов АНК не поступало.