28 Նոյեմբեր 2011 - 10:33 AMT
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն «Երկրի մասշտաբով` մշակույթի օգտին» սոցիալական ակցիայի շրջանակներում ֆինանսավորել է հանրահայտ դաշնակահար Հայկ Մելիքյանի «1900+» ժամանակակից երաժշտության համերգաշարի միջազգային խոշոր նախագիծը, որի հիմնական նպատակն է հայ ունկնդրին ներկայացնել Հայաստանում դեռ չկատարված արտասահմանյան և հայ կոմպոզիտորների ստեղծագործությունները: Այն «1900+» շարքի չորրորդ համերգն է: Նախորդ տարիներին ներկայացվել են ռուսական, ֆրանսիական, չեխական և ճապոնական ժամանակակից երաժշտության ստեղծագործություններ, մինչդեռ այս տարվա ծրագրում ընդգրկված էր ժամանակակից հայ և լեհական կոմպոզիտորական դպրոցների երաժշտությունը: Համերգը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 25-ին Առնո Բաբաջանյանի անվան համերգասրահում` ՀՀ մշակույթի նախարարության և Հայաստանում Լեհաստանի դեսպանատան աջակցությամբ:
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն ակտիվ գործունեություն է ծավալում սոցիալական պատասխանատվության և բարեգործության ոլորտում` պարբերաբար անցկացնելով ակցիաներ «Երկրի մասշտաբով` յուրաքանչյուրի օգտին» ընդհանուր կարգախոսով և նախատեսված բնակչության տարբեր խմբերի համար: Բանկի սոցիալական գործունեության հիմնական նպատակն է նպաստել մշակույթի և սպորտի զարգացմանը, մայրության և երեխաների պաշտպանությանը, ինչպես նաև օժանդակել բազմազավակ և անապահով ընտանիքների կայացմանը, 2-րդ համաշխարհային և ղարաբաղյան պատերազմների վետերաններին:
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 1998 թվականին: Բանկը 100%-ով հանդիսանում է ռուսաստանյան խոշորագույն բանկերից մեկի` «Գազպրոմբանկ» ԲԲԸ-ին դուստր ձեռնարկությունը:

28 Ноябрь 2011 - 10:33 AMT
В рамках социальной акции «В масштабах страны – в интересах культуры» ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» профинансировало проект известного армянского исполнителя Айка Меликяна – концерт современной мировой музыки «1900+». «Главная цель пианиста – представить армянскому слушателю произведения современных композиторов, чья музыка в Армении еще не исполнялась. Это уже четвертый концерт цикла “1900+”», – говорится в сообщении пресс-службы банка. В прошлые годы прозвучали произведения русских, французских, чешских и японских композиторов. Программа этого года представляет музыку современной польской и армянской композиторских школ.
Концерт состоялся 25 ноября в концертном зале им. Арно Бабаджаняна при содействии Министерства культуры РА и посольства Польши в Армении.
ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» активно проявляет себя в сфере социальной ответственности и благотворительности, периодически проводя акции под общим лозунгом: «В масштабах страны – в интересах каждого», которые адаптируются для различных групп населения. Основными направлениями социальной деятельности банка являются содействие развитию культуры и спорта, содействие защите материнства и детства, предоставление помощи многодетным и малообеспеченным семьям, поддержка ветеранов Второй мировой и Карабахской войн.
ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» основан в 1998 году. Банк является 100-процентной дочерней структурой крупнейшего российского банка «Газпромбанк» ОАО.