29 Նոյեմբեր 2011 - 14:59 AMT
Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի փոխդեսպան, ՆՄ հյուպատոս Գարեթ Վին Օուենն այսօր այցելեց «Ազատ Դեմոկրատներ» կուսակցության գրասենյակ, որտեղ հանդիպում ունեցավ կուսակցության ղեկավարության հետ, հաղորդում է կուսակցության լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին Հայաստանի ներքաղաքական ներկայիս իրավիճակի, ժողովրդավարության մակարդակի, արտաքին հարաբերությունների հիմնախնդիրները:
Փոխդեսպանը կարևորելով «Ազատ Դեմոկրատների» հետ հանդիպումը` նշեց, որ կուսակցության շուրջ հետաքրքրության մթնոլորտ է ձևավորվել, որի համատեքստում առանձնահատուկ հնչեղություն են ստանում այն ծրագրերը, որոնք ներկայացնում է կուսակցությունը:
Կուսակցության նախագահ Խաչատուր Քոքոբելյանը նշեց, որ ներկայումս Հայաստանի քաղաքական դաշտում ձևավորված իրավիճակը թելադրում է հասարակության հստակ կողմնորոշման անհրաժեշտությունը զարգացման հեռանկարների առումով:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Հայաստանում բրիտանական դեսպանատան Քաղաքական և ծրագրերի գծով պատասխանատու Նաիրա Սուլթանյանը, «Ազատ Դեմոկրատներ» կուսակցության նախագահ Խաչատուր Քոքոբելյանը, փոխնախագահ Անուշ Սեդրակյանը, գործադիր քարտուղար Մասիս Այվազյանը, կուսակցության ներկայացուցիչ Արարատ Զուրաբյանը և կուսակցության վարչության անդամ Արթուր Ավթանդիլյանը:

Вице-посол Великобритании в Армении, консул Гаррет Уинн Оуэн посетил во вторник офис партии “Свободные демократы”, сообщает пресс-служба партии.
Во время встречи были обсуждены нынешняя внутриполитическая ситуация в Армении, проблемы уровня демократии в стране и внешнеполитические вопросы.
Отметив важность этой встречи, вице-посол сказал, что вокруг партии “Свободные демократы” появилась атмосфера заинтересованности, в контексте которой особую значимость обретают программы, представленные партией.
Председатель партии Хачатур Кокобелян отметил, что ситуация, сформированная в настоящее время в политическом поле Армении, диктует необходимость четкой ориентации общества с точки зрения перспектив развития.
Во встрече приняли участие также ответственная по политическим и программным вопросам посольства Великобритании в Армении Наира Султанян, зампредседателя партии “Свободные демократы” Ануш Седракян, исполнительный секретарь Масис Айвазян, представитель партии Арарат Зурабян и член правления Артур Автандилян.