1 Դեկտեմբեր 2011 - 08:23 AMT
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, պատասխանելով քաղաքացիների հարցերին, նկատել է, որ օրակարգում տեղակալների փոփոխության հարց չկա: Սակայն դրա հետ մեկտեղ Մարգարյանը լռել է քաղաքապետարան նոր աշխատակիցների հնարավոր ընդունելության մասին:
Բացի այդ, նա ականջ է դրել քաղաքացիների խնդրանքներին` կապված բնակարանային հարցի հետ և մեկ նամակ-խնդրանք ընդունել:
Տարոն Մարգարյանը, որն առաջադրվել էր Հայաստանի իշխող Հանրապետական կուսակցության Խորհրդի կողմից, Երևանի քաղաքապետի միակ թեկնածուն էր:
ՀՀԿ գործադիր մարմինը, ՀՀԿ Խորհուրդը և Երևանի Ավագանու խորհրդի խմբակցությունը նոյեմբերի 14-ին Տարոն Մարգարյանի թեկնածությունն առաջադրելու միաձայն որոշում ընդունեցին:
Հոկտեմբերի 28-ին Երևանի արդեն նախկին քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը հրաժարական ներկայացրեց: Երևանի քաղաքապետի պաշտոնակատար նշանակվեց Տարոն Մարգարյանը:

Мэр города Ереван Тарон Маргарян, отвечая на вопросы граждан, заметил, что вопроса о смене заместителей на повестке нет. Однако, вместе с тем Маргарян умолчал информацию о возможном приеме новых работников в мэрию. Также, он выслушал просьбы граждан связанные с жилищным вопросом и принял одно письмо-прошение.
Тарон Маргарян, предложенный Советом правящей Республиканской партии Армении, был единственным кандидатом в мэры Еревана.
Исполнительный орган РПА, Совет РПА и фракция Совета старейшин Еревана 14 ноября приняли единогласное решение предложить кандидатуру Тарона Маргаряна.
28 октября уже экс-мэр Еревана Карен Карапетян представил заявление. И.о. ереванского градоначальника был назначен Тарон Маркарян.