1 Դեկտեմբեր 2011 - 13:51 AMT
Հայտնի երգչուհի Սիրուշոն, ով Հայաստանը ներկայացրել է «Եվրատեսիլ-2008»-ում, նշեց, որ Բաքվում կայանալիք «Եվրատեսիլ-2012»-ին պետք չէ նայել քաղաքական տեսանկյունից: Թեմայի մասին Սիրուշոն ծավալվեց այն բանից հետո, երբ նրան հարցրեցին, արդյոք չէր ցանկանա որպես Հայաստանի լավագույն երգչուհիներից մեկը և Եվրոպայում արդեն բավական հայտնի երգչուհի , մասնակցել Բաքվում կայանալիք մրցույթին ու հաղթել: Նա գտնում է, որ պետք է պարզապես այն դիտարկել որպես մրցույթ: «Եթե անվտանգության բոլոր նորմերն ապահովվեն, ինչու՞ ոչ, կարելի է մասնակցել», լրագրողների հետ զրույցում ասաց երգչուհին: Ավելին, երգչուհին չմանրամասնեց:
Սիրուշոն 2008 թ-ին իր «Քելե-քելե» երգով մասնակցել է «Եվրատեսիլ» մրցույթին և զբաղեցրել 4-րդ տեղը: Այս արդյունքն առայժմ լավագույնն է Հայաստանի համար:

1 Декабрь 2011 - 13:51 AMT
Известная армянская певица Сирушо, представившая Армению на Евровидении 2008, отметила, что не нужно рассматривать Евровидение 2012, которое пройдет в Баку, с политической точки зрения. Эту тему она затронула после того, как ее спросили, не пожелает ли она, как одна из лучших армянских певиц, принять участие в этом конкурсе и победить. Сирушо считает, что это просто конкурс и ничего более. “Если будут обеспечены все нормы безопасности, можно будет принять участие”, – сказала в беседе с журналистами певица.
В 2008 году Сирушо приняла участие в конкурсе песни “Евровидение” с песней “Келе-келе”, где заняла 4-е место. Это пока лучший результат Армении на Евровидении.