2 Դեկտեմբեր 2011 - 09:04 AMT
Հայկական և ադրբեջանական զինված ուժերի շփման գծում 2011թ. նոյեմբերի 1-ից 30-ը Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է ավելի քան 1150 անգամ:
Հայաստանի Հանրապետության սահմանին գրանցվել է Ադրբեջանի կողմից հրադադարի խախտման ավելի քան 200 դեպք:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակից ստացված տվյալների համաձայն` նշյալ ժամանակահատվածում Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 950 անգամ:
Հրադադարի խախտումների ժամանակ ադրբեջանական կողմը կրակել է տարբեր զինատեսակներից, այդ թվում` դիպուկահար զինատեսակներից ավելի քան 300 անգամ:
Հայկական զինված ուժերը խստորեն պահպանում են հրադադարի ռեժիմը և պատասխան գործողությունների են դիմում ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում: Հայկական զինված ուժերը լիովին վերահսկում են իրավիճակը հակառակորդի հետ շփման գծում, հաղորդում է ՊՆ մամլո ծառայությունը:

2 Декабрь 2011 - 09:04 AMT
С 1 по 30 ноября Азербайджан более 1150 раз нарушил режим прекращения огня на линии соприкосновения с армянскими силами, сообщает пресс-служба Минобороны Армении. При этом на границе с Арменией было зафиксировано более 200 нарушений с азербайджанской стороны, а согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, за аналогичный период Азербайджан нарушил режим прекращения огня на линии соприкосновения около 950 раз.
В сообщении также отмечается, что азербайджанская сторона использовала оружие различного калибра, в том, числе было сделано более 300 выстрелов из снайперских винтовок.
«Армянские ВС строжайшим образом соблюдают режим прекращения огня и предпринимают ответные действия только в случае крайней необходимости. Армянские вооруженные силы полностью контролируют ситуацию на линии соприкосновения с противником», – подчеркивается в сообщении