3 Դեկտեմբեր 2011 - 11:08 AMT
Դեկտեմբերի 3-ին ՀՀ նկարիչների միությունում տեղի ունեցավ ուսանողական մրցույթ-ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությունը։ Միջոցառումը կազմակերպել է Երևանի գեղարվեստի պետական ակադեմիայի ուսանողական խորհուրդը։ Մրցույթ-ցուցահանդեսին մասնակցում են Գեղարվեստի պետական ակադեմիայի լավագույն ուսանողները: Այն շարունակվելու է մինչև դեկտեմբերի 7-ը:
Ժյուրիի որոշմամբ մրցանակներ կհանձնվեն «Լավագույն նկար», «Լավագույն քանդակ» և «Լավագույն հագուստ» անվանակարգերում։ Ինչպես նշեց ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի համակարգող Կարեն Ավագյանը, երիտասարդ ստեղծագործողները ցուցադրվելու կարիք ունեն և ՀՀԿ-ն միշտ պատրաստ է երիտասարդներին օգնելու այդ հարցում: Մրցանակները լինելու են դրամական, իսկ յուրաքանչյուր անվանակարգում առաջին 3 տեղերը որոշելու է հատուկ ժյուրին:

3 Декабрь 2011 - 11:08 AMT
3 декабря в Союзе художников РА состоялась церемония торжественного открытия студенческого конкурса-выставки. Мероприятие организовано Студенческим советом Ереванской государственной академии художеств.
В конкурсе-выставке приняли участие лучшие студенты Ереванской государственной академии художеств. Конкурс-выставка продлится до 7 декабря.
По решению жюри, призы будут вручаться в номинациях “Лучшая картина”, “Лучшая скульптура” и “Лучшая одежда”. Как отметил депутат НС РА, координатор Совета попечителей Молодежного фонда Армении Карен Авакян, молодые деятели искусства всегда нуждаются в представлении, и РПА всегда готова помочь им в этом деле. Награды будут в виде денежных призов, а первые три места в каждой номинации будет определять специальное жюри.