5 Դեկտեմբեր 2011 - 07:47 AMT
Դեկտեմբերի 3-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում, «Հայփոստ»-ի և Հանրային հեռուստաընկերության համագործակցությամբ, տեղի ունեցավ «Մանկական Եվրատեսիլ 2011»-ին նվիրված նամականիշի մարման արարողությունը:
Մարումն իրականացրեցին ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարի տեղակալ Անդրանիկ Ալեքսանյանը, «Հայփոստ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Հայկ Ավագյանը, Եվրոպայի հեռարձակողների միության հաղորդակցության համակարգող Ջարմո Սիմը, Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովհաննես Մուսայելյանը և մրցույթի մամլո ղեկավար Արտակ Վարդանյանը:
Նամականիշը տպագրվել է Կանադայի Llowe Martin Group տպարանում, անվանագինն է 230 դրամ: Այն թողարկվել է 40 000 տպաքանակով, և հեղինակն է Ստեփան Ազարյանը:
«Մանկական Եվրատեսիլ-2011»-ը տեղի ունեցավ դեկտեմբերի 3-ին Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Դեռ 2010 թ-ի վերջին Հայաստան էին ժամանել շվեդ փորձագետներ, ովքեր ուսումնասիրել են մարզահամերգային համալիրը և ընդհանուր պայմանները: Հաղթող ճանաչվեց վրացական Candy խումբն իր Candy music երգով:
Այս տարի Մանկական Եվրատեսիլին մասնակցեցին 13 երկրի ներկայացուցիչներ: Հայաստանը մրցույթին մասնակցեց չորրորդ անգամ: Առաջինը այդ մրցույթում Հայաստանը ներկայացրել է «Արևիկ» խումբը «Երազանք» երգով և գրավել 2-րդ տեղը, 2008 թ-ին Մոնիկա Մանուչարովան և գրավել է 8-րդ տեղը իր «Իմ երգի հնչյունը» երգով: 2009 թվականին «Մանկական Եվրատեսիլ» մրցույթում Հայաստանը ներկայացրեց Լուարա Հայրապետյանը «Բարսելոնա» երգով և գրավեց 2-րդ տեղը` այն կիսելով Ռուսաստանի ներկայացուցիչ Եկատերինա Ռյաբովայի հետ: 2010թ. նոյեմբերի 20-ին «Մանկական Եվրատեսիլ-2010» մրցույթում Հայաստանին հաղթանակ բերեց Վլադիմիր Արզումանյանը իր «Մամա» երգով: Այս տարի Հայաստանը ներկայացրեց Դալիթան իր Welcome to Armenia երգով և զբաղեցրեց 5-րդ հորիզոնականը:

5 Декабрь 2011 - 07:47 AMT
3-го декабря в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна состоялась церемония погашения почтовой марки “Детское Евровидение 2011” совместно с Общественной телерадиокомпанией.
В мероприятии приняли участие заместитель министра транспорта и связи РА Андраник Алексанян, исполняющий обязанности директора “Айпоста” Айк Авакян, координатор Европейского вещательного союза Джармо Сим и председатель союза филателистов Армении Ованнес Мусаэлян, а также руководитель пресс-службы оргкомитета “Детского Евровидения 2011” Артак Варданян.
Марка напечатана в Канаде, в издательстве “Llowe Martin Group”, ее стоимость – 230 драм. Марка выпущена тиражом 40 000 экземпляров, автор – Степан Азарян.
В этом году на “Детском Евровидении” приняли участие представители 13 стран. Армения в конкурсе участвовала в четвертый раз. Впервые на конкурсе Армению представила группа “Аревик” с песней “Мечта”, группа заняла 2-е место. В 2008 году Моника Манучарян выступила с песней “Звуки моей песни” и заняла 8-е место. В 2009 году Луара Айрапетян, исполнившая песню “Барселона”, заняла 2-е место, поделив его с представительницей России Екатериной Рябовой. 20 ноября 2010 года на “Детском Евровидении-2010” Армении принес победу Владимир Арзуманян с песней “Мама”. Далита, представляющая Армению на конкурсе песни “Детское Евровидение 2011”, выступит под четвертым номером. Она исполнит песню “Welcome to Armenia”.
“Детское Евровидение 2011” состоялось 3 декабря в Ереване в Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна. Еще в конце 2010 года в Армению приезжали шведские эксперты, которые изучили Спортивно-концертный комплекс и ознакомились с общими условиями проведения конкурса.