Այսօր Հայաստանի կրթության ու գիտության նախարարությունում տեղի է ունեցել «Բիզնես գրավչության իմ բանաձևը» ուսանողական մրցույթի հաղթողների պարգևատրման արարողությունը: Մրցանակները հանձնել են կրթության ու գիտության նախարար Ամեն Աշոտյանը և Finance.am պորտալի տնօրեն Արա Ադուրյանը:
Ինչպես միջոցառման շրջանակներում հայտարարել է Արմեն Աշոտյանը, մրցույթն իր ձևաչափով առաջինն է: Ըստ նրա, տնտեսագիտական կրթությունը Հայաստանում բարեփոխման կարիք ունի և «չնայած նրան, որ ամեն տարի ոլորտում հայտնվում են նոր մասնագետներ, միևնույն է, երիտասարդ կադրերը քիչ են, մենք միշտ զգում ենք նրանց կարիքը»: Նա նաև նշել է, որ այդ մրցույթի միջոցով նախարարությունը փորձում է նպաստել ուսանողներին, որոնք նոր գաղափարներ ունեն: Արմեն Աշոտյանը նաև նշել է, որ պատրաստ է աջակցել կայքին ու համատեղ ուժերով սատարել լավագույն ուսանողներին: Ըստ նրա, ուսանողները, պետք է վստահ լինեն, որ սեփական գիտելիքների շնորհիվ հնարավոր է հաջողության հասնել, «և պետք չէ հույսը դնել ծանոթ-բարեկամների վրա»: «Նման մրցույթները ցույց են տալիս, որ երկրում կան լավ երիտասարդներ, կարևորն այն է, որ նրանք իմանան, որ կա արդարություն և որ նրանք պետք են մեր պետությանը»,-ասել է Աշոտյանը:
Իր հերթին Արա Ադուրյանը վստահություն է հայտնել, որ նման միջոցառումները տևական բնույթ են կրում: Նա նաև նշել է, որ մրցույթը անցել է լուրջ մրցակցության պայմաններում:

Сегодня в Министерстве образования и науки Армении состоялась церемония награждения победителей студенческого конкурса “Моя формула бизнес-привлекательности”. Призы вручили министр образования и науки Армении Армен Ашотян и директор портала Finance.am Ара Адурян.
Как заявил в ходе мероприятия Армен Ашотян, данный конкурс в своем формате является первым. По его словам, в стране экономическое образование нуждается в проведении реформ, “и, несмотря на то, что каждый год в сфере появляются новые специалисты, все равно молодых кадров мало, и мы всегда в них нуждаемся”. Он также отметил, что посредством этого конкурса Министерство пытается способствовать студентам, которые имеют новые идеи. Армен Ашотян также подчеркнул, что готов поддержать сайт и совместными силами поддержать также лучших студентов. По его словам, студенты должны быть уверены, что при помощи собственных знаний возможно достичь успехов, «и не надо надеяться на связи родственников или знакомых». «Подобные конкурсы показывают, что в стране есть хорошие дети, главное, чтобы они поняли, что есть справедливость и что они необходимы нашему государству», – отметил Ашотян.
В свою очередь Ара Адурян выразил уверенность, что подобные мероприятия будут иметь продолжительный характер. Он также заметил, что конкурс проходил в условиях серьезной конкуренции. В конкурсе приняли участие студенты из 40 ВУЗов, из которых семь удостоились призов.