Ազգային ժողովի նիստում ՀՀԿ խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը կուսակցության անունից խոսնակի պաշտոնի համար առաջադրել է փոխխոսնակ Սամվել Նիկոյանի թեկնածությունը:
Իր հերթին «Ժառանգություն» ընդդիմադիր կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն առաջադրեց կուսակցության անդամ Լարիսա Ալավերդյանի թեկնածությունը:
Փոխխոսնակ Սամվել Բալասանյանն առաջարկեց թեկնածուներին հանդես գալ ելույթով: Լարիսա Ալավերդյանը հրաժարվեց, իսկ Սամվել Նիկոյանը շնորհակալություն հայտնեց առաջադրվելու համար: «Իմ խորհրդարանական աշխատանքի վերջին 8-9 տարիների ողջ փորձը ես կօգտագործեմ գործընկերների ու հանրության վստահությունն արդարացնելու համար»,-ասել է Նիկոյանը

На проходящем заседании Национального собрания Армении глава парламентской фракции правящей Республиканской партии Армении (РПА) Галуст Саакян от имени партии выдвинул на должность спикера кандидатуру вице-спикера Самвела Никояна.
В свою очередь, лидер оппозиционной партии “Наследие” Раффи Ованнисян выдвинул кандидатуру члена своей партии Ларисы Алавердян.
После того, как вице-спикер Самвел Баласанян предложил кандидатам выступить с речью, Лариса Алавердян отказалась, а Самвел Никоян поблагодарил за свое выдвижение. “Весь свой опыт парламентской работы последних 8 – 9 лет я приложу для того, чтобы оправдать доверие коллег и общества”,- подчеркнул он.