5 Դեկտեմբեր 2011 - 12:37 AMT
ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը դեկտեմբերի 6-8-ը աշխատանքային այցով կմեկնի Ֆրանսիայի Հանրապետություն: Ինչպես հայտնում է ԱԱԽ մամլո ծառայությունը, այցի շրջանակներում Արթուր Բաղդասարյանը հանդիպումներ կունենա Ֆրանսիայի Ազգային անվտանգության և պաշտպանության գլխավոր քարտուղար Ֆրանսիս Դելոնի, Մարսելի քաղաքապետ, սենատոր Ժան Կլոդ Գոդենի, Շուման հիմնադրամի նախագահ Ժան Դոմինիկ Ջուլիանիի, Արտերկրում ֆրանսիական կրթական հաստատությունների գործակալության գլխավոր տնօրեն Անն Մարի Դեկոտի և բարձրաստիճան մի շարք այլ պաշտոնյաների հետ:
ԱԱԽ քարտուղարը կմասնակցի նաև Մարսել քաղաքում կազմակերպվելիք Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության 20-րդ համագումարին: Համագումարի շրջանակներում տեղի կունենա Արթուր Բաղդասարյանի հանդիպումը Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության նախագահ Ուիլֆրեդ Մարթենզի և ԵՄ անդամ երկրների քաղաքական կառույցների ղեկավարների հետ:

С 6 по 8 декабря секретарь Совета национальной безопасности (СНБ) Артур Багдасарян с рабочим визитом посетит Францию. В рамках визита секретарь СНБ РА встретится с генеральным секретарем по вопросам обороны и безопасности Франции Франсисом Делоном, сенатором Жаном Клодом Годеном, главой фонда «Шуман» Жаном Домиником Джулиани, главным директором агентства французских образовательных учреждений за рубежом Энн Мари Декот, а также с другими высокопоставленными лицами.
Артур Багдасарян также примет участие в 20-ом съезде Европейской народной партии в Марселе. В рамках съезда состоится встреча Артура Багдасаряна с председателем Европейской народной партии Уилфридом Мартенсом и руководителями политических структур стран-членов ЕС.