6 Դեկտեմբեր 2011 - 06:55 AMT
Հայաստանի Ճանապարհային ոստիկանության նախկին պետ Մարգար Օհանյանի դեմ քրեական գործն առաջիկա օրերին կուղարկվի դատարան: Այդ մասին հաղորդել է Հայաստանի Հատուկ քննչական ծառայության քննիչը, ով անցկացնում է հետաքննությունը: Ինչպես գրում է «Հայկական ժամանակը», Օհանյանի գործով մեղադրյալների թվում են նաև ՃՈ նախկին աշխատակիցներ Ստեփան Կարախանյանը, Արա Լևոնյանը և Սամվել Մախմուրյանը:
Օգոստի 30-ին ՃՈ պետ Մարգար Օհանյանը ձերբկալվել էր քրեական գործի շրջանակներում, որը հարուցվել էր այն փաստերի հիման վրա, որ մեծ քանակությամբ բենզին է յուրացրել: Նրան ՀՀ ՔՕ 2-րդ հոդվածի 308 և երրրդ հոդվածի առաջին մասի 179 կետերով մեղադրանք է ներկայացվել՝ Պաշտոնեական դիրքի չարաշահման և առանձնակաի մեծ քանակությամբ ունեցվածքի հափշտակման համար:
Իր հերթին Օհանյանի դատապաշտպան Մկրտիչ Վասակյանը հաղորդել է, որ իր պաշտպանյալը օրերս պետբյուջե է փոխանցել 57 մլն դրամ: Ընդ որում, նա ընդգծել է, որ դա չի նշանակում, որ Օհանյանն ընդունել է իր մեղքը: «Պարզապես պատվի հարց է՝ միջադեպը տեղի է ունեցել նրա կողմից ղեկավարվող մարմնում»,- հայտարարել է դատապաշտպանը:

6 Декабрь 2011 - 06:55 AMT
Уголовное дело бывшего начальника Дорожной полиции Армении Маргара Оганяна будет в ближайшие дни отправлено в суд. Об этом сообщил следователь Специальной следственной службы Армении ведущий следствие. Как пишет “Айкакакан жаманак”, по делу Оганяна в качестве обвиняемого проходят также и бывшие сотрудники Дорожной полиции Степан Караханян, Ара Левонян и Самвел Махмурян.
30 августа начальник Дорожной полиции Маргар Оганян был задержан в рамках уголовного дела, возбужденного в связи с фактами присвоения бензина в крупных размерах в Дорожной полиции. Ему предъявлено обвинение в превышении служебных полномочий и хищении имущества в особо крупных размерах по части 2 статьи 308 УК РА и пунктом 1 части 3 статьи 179 Уголовного кодекса РА.
В свою очередь адвокат Оганяна Мкртыч Васакян сообщил, что его подзащитный на днях перечислил в госбюджет 57 млн. драм. При этом он подчеркнул, что это не значит, что Оганян признал свою вину. “Просто дело чести – случай произошел в руководимом им органе”,- заявил адвокат.