Ազգային ժողովը չի ընդունել ՀՅԴ խմբակցության՝ կառավարությանը 2008-2012թթ. ծրագիրը չկատարելու համար անվստահություն հայտնելու առաջարկը:
Դաշնակցության առաջարկության օգտին է քվեարկել 13 պատգամավոր, իսկ դեմ՝ 48, 4-ը ձեռնպահ են մնացել:
ՀՅԴ խմբակցությունը նախապատրաստել էր որոշման նախագիծ, որով առաջարկվում է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին դիտարկել կառավարությանն անվստահություն հայտնելու հարցը: «Պետք է անվստահություն հայտնել այն կառավարությանը, որը տարիներ շարունակ չի կարողասնում հասենլ 2008-12թթ. ծրագրում ամրագրված ցուցանիշների ու նպատակների իրագործմանը»,-հայտարարել էր խորհրդարանում ՀՅԴ խմբակցության անդամ Արմեն Ռուստամյանը:

8 Декабрь 2011 - 10:15 AMT
Национальное Собрание не приняло вчерашнее предложение АРФ Дашнакцутюн – выразить вотум недоверия Правительству Армении по причине невыполнения программы 2008-2012г.
За предложение Дашнакцутюн проголосовало 13 депутатов, а против 48, 4 депутата воздержались.
Оппозиционная фракция АРФ Дашнакцутюн подготовила проект решения, в котором президенту Армении Сержу Саргсяну предлагается рассмотреть вопрос недоверия правительству. “Надо выразить недоверие тому правительству, которое на протяжении лет не может достичь показателей и целей, закрепленных в программе на 2008-2012 гг.”, – заявил, выступая в Национальном собрании РА, депутат от АРФ Дашнакцутюн Армен Рустамян.