Դեկտեմբերի 8, Ռուսաստանի՝ Ի. Մ. Գուբկինի անվան, նավթի և գազի պետական համալսարանի համերգասրահում կկայանա երգահան Էդուարդ Աբրահամյանի դաշնամուրային երաժշտության համերգը՝ միջազգային մրցույթների դափնեկիր, Մոկվայի կոնսերվատորիայի ասպիրնտ Միքայել Հայրապետյանի կատարմամբ և Ռուսաստանի Ժողովրդական արտիստ, պրոֆեսոր Մ. Ս. Վոսկրեսենսկու ղեկավարությամբ:
«Հայաստանի գաղտնիքները» ծրագրի շրջանակներում, որի նպատակն է հայկական և հատկապես հազվադեպ ներկայացող հայ երգահանների երաժշտության քարոզումը ռուս ուսանող երիտասարդության շրջանում, դաշնակահարը կներկայացնի ռուսական պրեմիերա՝ Էդուարդ Աբրահամյանի դաշնամուրի 24 նախերգանքներ, հաղորդում է Ռուսատանում հայկական համայնքի եիտասարդության հարցերով փոխնախագահ Լևոն Մուկանյանը: Նա նաև հավելել է, որ համերգի մուտքը բոլոր ցանկացողների համար ազատ է:

8 декабря в Концертном зале Российского Государственного Университета нефти и газа им. И. М. Губкина состоится концерт фортепианной музыки композитора Эдуарда Абрамяна, в исполнении лауреата международных конкурсов, аспиранта Московской консерватории Микаэла Айрапетяна под руководством Народного артиста России, профессора М. С. Воскресенского.
В рамках проекта "Тайны Армении", целью которого является пропаганда армянской музыки и особенно редко исполняемых армянских композиторов среди российской студенческой молодежи, пианист представит российскую премьеру – 24 прелюдии для фортепиано Эдуарда Абрамяна, сообщает вице-президент Союза армян России по делам молодежи Левон Муканян. Также он отметил, что вход на концерт бесплатный для всех желающих.