Դեկտեմբերի 11-ին` Առնո Բաբաջանյան համերգասրահում տեղի կունենա «Բաբաջանյան ֆեստ»-ի հերթական համերգը: Այս անգամ հնչելու են Սոֆա Ազնաուրյանի, Խաչատուր Մարտիրոսյանի, Մարտին Ուլիխանյանի, Սուսաննա Հովհաննիսյանի, Նարինե Զարիֆյանի, Մարտուն Իսրայելյանի և Աշոտ Բաբայանի ստեղծագործությունները: Համերգին մասնակցելու են Մենակատարների պետական անսամբլը (գեղարվեստական ղեկավար և դիրիժոր Զավեն Վարդանյան), Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի լարային (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյան) և մի շարք մենակատարներ:
Նոյեմբերի 21-ից – դեկտեմբերի 19-ը Երևանում անցկացվում է «Բաբաջանյան ֆեստ»` Հայ կոմպոզիտորական արվեստի փառատոնը` նվիրված հայ մեծանուն կոմպոզիտոր Առնո Բաբաջանյանի 90 – ամյակին: Փառատոնը անց է կացվում ՀՀ նախագահ` Սերժ Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո:
Փառատոնի համերգները տեղի են ունեցել նոյեմբերի 22-ին, դեկտեմբերի 5-ին Առնո Բաբաջանյանի անվան համերգասրահում, իսկ դեկտեմբերի 15-ին և 19-ին համերգներ կլինեն Արամ Խաչատրյանի անվան համերգասրահում ժամը 19-ին: Փառատոնի փակմանը` դեկտեմբերի 19-ի համերգին, կհնչեն Առնո Բաբաջանյանի ճանաչված երգերը: Կազմակերպիչները խոստանում են բազմաթիվ գեղեցիկ անակնկալներ:

11 декабря в концертном зале им. Арно Бабаджаняна состоится очередной концерт фестиваля “Бабаджанян-ФЕСТ”. На этом концерте прозвучат произведения Софы Азнавурян, Хачатура Мартиросяна, Мартина Улиханяна, Сусанны Ованнисян, Нарине Зарифян, Мартуна Исраэляна и Ашота Бабаяна. В концерте примут участие государственный ансамбль солистов (художественный руководитель и главный дирижер Завен Варданян), солисты струнных инструментов Государственного молодежного оркестра Армении (художественный руководитель и главный дирижер Сергей Смбатян) и др.
С 21 ноября по 19 декабря в Ереване проходит Фестиваль армянского композиторского искусства “Бабаджанян-ФЕСТ”, посвященный 90-летию великого армянского композитора Арно Бабаджаняна. Фестиваль пройдет под патронажем президента РА Сержа Саргсяна.
Концерты фестиваля пройдут 11 декабря в концертном зале им. Арно Бабаджаняна, а 15 и 19 декабря в 19:00 часов – в концертном зале им. Арама Хачатуряна.