12 Դեկտեմբեր 2011 - 13:31 AMT
Դեկտեմբերի 12-ին Հայաստանի նկարիչների միության ցուցասրահում բացվեց «Հայացք. Հայաստանի ժամանակակից արվեստը» խորագրով ցուցահանդեսը և կայացավ համանուն պատկերագրքի շնորհանդեսը: Այն նվիրվում է Հայաստանի Հանրապետության անկախության 20 ամյակին և իրականանում է ՀՀ մշակույթի նախարարության և ՄԱԿ-ի Զարգացման հայաստանյան գրասենյակի աջակցությամբ:
Բացմանը ելույթ ունեցան Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող, UNDP մշական ներկայացուցիչ Դաֆինա Գերչևան, ցուցահանդեսի համադրող Լիլիթ Սարգսյանը և ՀՀ մշակույթի նախարարության Ժամանակակից արվեստի վարչության պետ Սոնա Հարությունյանը:
Ցուցահանդեսում ներկայացված էին 36 նկարիչների ստեղծագործություններ` մասնավորապես ժամանակակից արվեստին պատկանող քանդակներ, գրաֆիկաներ և գեղանկարչություն:

12 Декабрь 2011 - 13:31 AMT
12 декабря в павильоне Союза художников Армении открылась выставка на тему “Взгляд: Современное искусство Армении”, а также презентация одноименной книги. Мероприятия посвящены 20-летию независимости Армении и были организованы при содействии Министерства культуры РА и ереванского офиса Фонда развития ООН.
На открытии выставки выступили постоянный координатор ООН в Армении, постоянный представитель Дафина Герчева, координатор выставки Лилит Саркисян, а также руководитель Управления современного искусства при Министерстве культуры РА Сона Арутюнян.
На выставке представлены произведения 36 художников: скульптуры, графика и живопись, относящиеся к современному искусству.