13 Դեկտեմբեր 2011 - 08:12 AMT
Երեկ` դեկտեմբերի 12-ին աշխարհահռչակ հայ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրը համերգ տվեց Մոսկվայի Կրեմլի պալատում և անմոռանալի տպավորություն թողեց հանդիսականի վրա: Ինչպես հայտնում է ռուսական ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ գործակալությունը, Ազնավուրը Մոսկվա էր ժամանել իր հրաժեշտի հյուրախաղերի շրջանակներում, որը սկսվել է դեռ 4 տարի առաջ:
Ազնավուրը ներկայացրեց նոր համերգային ծրագիր և իր նոր`"Aznavour toujours" ձայնասկավառակը, որի շնորհանդեսը վերջերս կայացել է Փարիզում: Այն, երգչի խոսքով, շատ բազմազան է, որովհետև նա աշխատում է միշտ նորովի ներկայանալ իր երկրպագուների առջև:
Մոսկովյան համերգում Ազնավուրը կատարել է իր հին երգերը, որովհետև երգչից ռուս հանդիսականը դա է սպասում: Շանսոնյեի հետ Մոսկվա էր ժամանել նրա դուստրը` Կատյան, ով զուգերգ երգեց հոր հետ և համերգի ողջ ընթացքում ձայնակցեց նրան: Համերգի ավարտից հետո մոսկովյան հանդիսատեսը 15 րոպե ծափահարել է Ազնավուրին, իսկ ողջ բեմը լցված է եղել ծաղիկներով:

12 декабря всемирно известный шансонье Шарль Азнавур выступил с концертом в Государственном Кремлевском дворце Москвы. Он подарил российской публике незабываемые впечатления. Как сообщает ИТАР-ТАСС, Азнавур приехал в Москву в рамках грандиозного прощального тура, стартовавшего четыре года назад. Он презентовал свой новый диск и концертную программу "Aznavour toujours", премьера которой не так давно прошла в парижской "Олимпии". По словам самого певца, "новый альбом, как всегда, отличается от предыдущих". Маэстро очень разнообразен, всегда старается записывать разные композиции и представать перед публикой по-новому.
Несмотря на то, что шансонье на своих концертах обычно поет преимущественно новые песни, в Москве большей частью прозвучали старые, любимые всеми хиты. В вечере приняла участие дочь Азнавура – Катя. Маэстро спел с ней дуэтом, после чего она заняла место бэк-вокалистки.
По окончании концерта московская публика более 15 минут стоя аплодировала Азнавуру, а вся сцена была завалена букетами цветов, которыми одаривали его зрители.