Դեկտեմբերի 17-ից 2012 թ-ի ապրիլի 10-ը ԱՄՆ Ֆլորիդա նահանգի Կերպարվեստի թանգարանում տեղի է ունենալու «Հավերժությունն ակնթարթում» խորագրով 19 դարի եգիպտացի լուսանկարիչների ցուցահանդես:
Ինչպես հաղորդում է TBNweekly-ն, ցուցահանդեսում զետեղվել են նաև հայազգի լուսանկարիչ Գ. Լեկեգյանի աշխատանքները: Նա ստեղծագործել է 1860-1890 թթ-ի ընթացքում, լուսանկարել է դամբարաններ, տաճարներ, լանդշաֆտներ, իսկ նրա դիմանկարները կարծես պատմության և մշակույթի պատուհանները լինեն:
Ֆլորիդայի Կերպարվեստի թանգարանում պահվում են աշխարհի տարբեր երկրներից բերված արվեստի գործեր` անտիկ շրջանից, Ամերիկայի տեղաբնիկների արվեստից սկսած մինչև ժամանակակից արվեստ:

15 Декабрь 2011 - 08:44 AMT
С 17 декабря по 10 апреля 2012 года в США в штате Флорида в Музее живописи будет открыта выставка фоторабот 19 века под названием “Вечность в одном мгновении”.
Как сообщает TBNweekly, на выставке будут также представлены работы армянского фотографа Г. Лекегяна. Он творил и работал в 1860-1890 гг., снимал мавзолеи, храмы, ландшафты, а портреты, созданные им, являются своеобразными окнами истории и культуры.
В Музее живописи Флориды хранятся различные экспонаты, привезенные из разных уголков мира, являющиеся образцами как античного, так и современного искусства.