15 Դեկտեմբեր 2011 - 12:30 AMT
Նորաստեղծ Օվո բենդը 2012 թ-ին աշխատելու է նոր և խոշոր նախագծի վրա: Նախագծում ընդգրկվելու են Կոմիտասի ստեղծագործությունները` խմբի սեփական մեկնաբանությամբ: Խմբի անդամների խոսքով նրանք ոչ մի կերպ չեն ձևափոխելու կամ աղավաղելու Կոմիտասի ստեղծագործությունները, այլ ներկայացնելու են նոր գործիքավորմամբ: Օվո բենդի պրոդյուսեր Բիայնա Դանիելյանը PanARMENIAN.Net ի թղթակցին ասաց, որ նախագծի աշխատանքները մեկնարկելու են հունվար ամսին, սակայն երբ կավարտվեն, դեռ դժվար է ասել:
Բացի դրանից, խումբն աշխատում է նաև Jazz Mood անունով նախագծի վրա: Դեկտեմբերի 17-ին Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը խումբը հանդիսատեսի դատին է ներկայացնելու Աստոր Պիացոլլայի ստեղծագործությունները: Դեկտեմբերի 3-ին և 4-ին խումբը ելույթ է ունեցել Ստեփանակերտում և Շուշիում:
Օվո բենդը հիմնադրվել է 2011 թ-ի մայիսին: Խմբի երաժիշտներն են ջութակահար Գոգա Վանյանը, սաքսոֆոնահար Արթուր Եղիազարյանը, ակկորդեոնահար Գագիկ Դանիելյանը և կիթառահար Հրայր Մկրտչյանը: Խումբն աշխատում է տարբեր ոճերում: «Օվո» անունը լատիներենից թարգմանաբար նշանակում է «ձու»:

В 2012 году новая группа “Ово-бэнд” будет работать над крупным проектом. В проект войдут произведения Комитаса в собственной новой аранжировке. По словам членов группы, они никоим образом не собираются менять или портить произведения Комитаса, просто они представят эти произведения в новой аранжировке. Продюсер “Ово-бэнда” Биайна Даниэлян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказала, что работа над проектом начнется в январе, однако, когда она завершится, музыканты затруднились ответить.
Кроме того, группа работает над проектом под названием “Jazz Mood”.
17 декабря в Доме камерной музыки им. Комитаса “Ово-бэнд” исполнит произведения Астора Пьяццоллы. 3 и 4 декабря группа выступит в Степанакерте и Шуши.
Группа “Ово-бэнд” основана в мае 2011 года. Музыканты группы – скрипач Гога Ванян, саксофонист Артур Егиазарян, аккордеонист Гагик Даниэлян и гитарист Грайр Мкртчян. Группа играет музыку различных стилей. В переводе с латинского “ово” означает “яйцо”.