15 Դեկտեմբեր 2011 - 13:53 AMT
Դեկտեմբերի 14-ին ԱՄԷ-ում ավարտվեց Դուբայի միջազգային 8-րդ կինոփառատոնը: Փառատոնում ներկայացված էր նաև Հայաստանի, Քաթարի և Լիբանանի համատեղ արտադրած «Փետրվարի 19» ֆիլմը: Ֆիլմի ռեժիսորն է Թամարա Ստեփանյանը:
Ֆիլմը նկարահանվել է Երևան-Թբիլիսի երկաթուղային ճանապարհին: Այն պատմում է երկու անհատների սիրո պատմությունը, ովքեր այդպես էլ չեն հանդիպում իրար: «Մենք մեր մտքում ստեղծում ենք սիրելիի կերպարը, և այս երկու անձնավորությունները, ովքեր ուժեղ սիրահարված են իրար, գիտեն, որ հանդիպման ժամանակ իրենց սիրո մեջ ինչ որ բան կմեռնի, նրանք որոշում են չհանդիպել իրար», ասում է ռեժիսորը:
Փառատոնը մեկնարկել է դեկտեմբերի 7-ին: Այս տարի փառատոնին մասնակցել են ողջ աշխարհից 171 տարբեր ժանրերի սիրողական և պրոֆեսիոնալ ֆիլմեր, հայտնում է khaleejtimes-ը:

14 декабря в ОАЭ завершился 8-ой международный кинофестиваль. На фестивале был представлен фильм “19 февраля” совместного производства Армении, Катара и Ливана. Режиссер фильма – Тамара Степанян.
Фильм снят на ЖД Ереван-Тбилиси. Он рассказывает о двух влюбленных, которым так и не удается встретиться. “Мы часто мысленно создаем образ любимого человека. Эти два влюбленных человека, осознавая, что при встрече может что-то измениться в их чувствах, решают не встречаться вообще”, – рассказывает режиссер.
Фестиваль стартовал 7 декабря. В этом году в фестивале приняли участие 171 любительская и профессиональная картины, снятые в разных странах мира, сообщает khaleejtimes.