16 Դեկտեմբեր 2011 - 13:12 AMT
«Հայփոստ» ՓԲԸ երկարաժամկետ ծրագրի մեջ մտնում է ոչ միայն փոստային բաժանմունքների վերանորոգումը, այլև ազգային փոստային օպերատորի աշխատանքի էության փոփոխությունը: Այդ մասին դեկտեմբերի 16-ին Հայաստանի Սյունիքի մարզում հայտնել է Haypost Trust Management ընկերության տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիչյանը: «Մենք ուզում ենք, որպեսզի նամակներն ու ծանրոցները արագ առաքվեն հանրապետության ցանկացած կետ»,- ընդգծել է նա: Այս կապակցությամբ նա նշել է, որ բացի փոստային ծառայությունների մատուցումից «Հայփոստի» աշխատանքի մեջ մտնում է նաև այլ ծառայությունների ավելացումը, հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը հանրապետության հարավային մարզից:
Ինչպես հաղորդել է Խուան Պաբլո Գեչիչյանը, նախօրեին կայացավ հանդիպումը «La Poste» ֆրանսիական ազգային օպերատորի միջազգային կապերի գծով տնօրեն Ժան Պոլ Ֆորսեվիլի հետ, կնքվեց համագործակցության մասին պայմանագիր: Այդ պայմանագրի համաձայն, 2012թ. հունվարի 1-ից ֆրանսիական փոստային օպերատորի մենեջերները կուսուցանեն տեղական մասնագետներին, թե ինչպես բարձրացնել մատուցվող ծառայությունների որակը: Haypost Trust Management ընկերության տնօրենը հաղորդել է նաև, որ «La Poste» 15 մասնագետներ արդեն այցելել են Հայաստան և ծանոթացել երկրի փոստային ոլորտում առկա իրադրությանը:
Իսկ ինչ վերաբերում է Հայաստանի արդիականացված փոստային բաժանմունքներում ֆինանսական ծառայությունների ներդրմանը, ապա այդ ուղղությամբ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել իտալական ազգային օպերատոր Poste Italiane-ի հետ, որն այդ ուղղության առաջատարներից է: «Մենք ուզում ենք, որպեսզի մեր քաղաքներում և գյուղերում բարձրորակ ծառայություններ մատուցվեն»,- ընդգծել է Խուան Պաբլո Գեչիչյանը: Այս կապակցությամբ նա նշել է, որ «Հայփոստ» ՓԲԸ-ն վերլուծության և պլանավորման փուլից անցնում է նախատեսված ծրագրերի իրականացման փուլ:

16 Декабрь 2011 - 13:12 AMT
В долгосрочную программу ЗАО «Айпост» входит не только ремонт почтовых отделений, но и смена сущности работы национального почтового оператора. Об этом 16 декабря в Сюникской области Армении заявил директор компании Haypost Trust Management Хуан Пабло Гечичян. «Мы хотим, чтобы письма и посылки быстро доставлялись в любую точку республики», – подчеркнул он. В связи с этим он отметил, что помимо предоставления почтовых услуг, что является частью работы «Айпоста», входит также увеличение иных услуг, передает корреспондент PanARMENIAN.Net из южной области республики.
Как сообщил Хуан Пабло Гечичян, накануне состоялась встреча с директором по международным связям национального французского оператора «La Poste» Жаном-Полем Форсевиллем, с которым был подписано договор о сотрудничестве. Согласно этому договору с 1 января 2012 года менеджеры французского почтового оператора будут обучать местных специалистов, как повысить качество предоставляемых услуг. Директор компании Haypost Trust Management также сообщил, что 15 специалистов «La Poste» уже побывали в Армении и ознакомились с ситуацией в почтовой сфере страны.
Что же касается внедрения финансовых услуг в модернизированных почтовых отделениях Армении, то в этом направлении достигнута договоренность с национальным итальянским почтовым оператором Poste Italiane, который является одним из лидеров в этом направлении. «Мы хотим, чтобы в наших городах и селах предоставлялись высококачественные услуги», – подчеркнул Хуан Пабло Гечичян. В связи с этим он отметил, что ЗАО «Айпост» из этапа анализа и планирования переходит в этап осуществления намеченных программ.