16 Դեկտեմբեր 2011 - 13:37 AMT
Սպասարկման որակի բարձրացման ու տեղեկատվության փոխանակման համար «Հայփոստ» ՓԲԸ-ն 2012թ. հունվարից նոր ժամանակակից ծրագրային ապահովում կներմուծի, որը կմիավորի Հայաստանի ազգայի փոստային օպերատորի բոլոր փոստային բաժանմունքները: Այդ մասին դեկտեմբերի 16-ին Սյունիքում ասել է Haypost Trust Management կառավարիչ Խուան Պաբլո Գեչիչյանը:
Ըստ նրա, դա աշխարհի լավագույն ԱԾ-ն է, որի արտադրությամբ զբաղվում է ամերիկա-իռլանդական ընկերությունը, այն կիրառվում է ԱՄՆ, Մեծ Բրիտանիայի, Գերմանիայի, Պորտուգալիայի, Սինգապուրի փոստերում: «Աշխարհի ամենազարգացած փոստային ծառայություններն օգտագործում են այն ծրագրային ապահովումը, որը ներդրվելու է Հայաստանում»,-հավելել է նա:

16 Декабрь 2011 - 13:37 AMT
Для повышения качества обслуживания и обмена информации на ЗАО «Айпост» с января 2012 года будет внедрено современное программное обеспечение (ПО), которое объединит все почтовые отделения национального почтового оператора Армении. Об этом 16 декабря в Сюникской области Армении сообщил журналистам директор управляющей компании Haypost Trust Management Хуан Пабло Гечичян.
По его словам, это лучшее ПО во всем мире, производством которой занимается американо-ирландская компания, а внедрено оно на почтах США, Британии, Германии, Португалии и Сингапура. «Самые развитые почты мира используют то ПО, которое будет внедрено в Армении», – добавил он.