16 Դեկտեմբեր 2011 - 14:07 AMT
«Ես տխրում եմ՝ հեռանալով Հայաստանից: Աշխատանքը Երևանում իմ կյանքի հետաքրքիր շրջաններից էր, ինչպես աշխատանքային, այնպես էլ անձնական տեսակետից», PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ իր տպավորություններն է կիսել ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Չարլզ Լոնսդեյլը:
«Այժմ ես բազում անձնական կապեր, ծանոթներ ու ընկերներ ունեմ Հայաստանում, ես կվերադառնամ այստեղ ժամանակ առ ժամանակ»,-նշել է նա:
Անդրադառնալով Ամանորին՝ Լոնսդեյլը նշել է, որ Նոր տարին ու Սուրբ ծնունդը նա մտադիր է անցկացնել Երևանում կնոջ և ընկերների հետ: «Ես ցանկանում եմ որքան հնարավոր է շատ ժամանակ անցկացնել այստեղ»,-ասել է նա:
Դեսպանը շնորհավորել է բոլորին գալիք տոների կապակցությամբ՝ մաղթելով բոլորին քաջ առողջություն, խաղաղ և հաջող նոր տարի:
Չարլզ Լոնսդեյլն իր առաքելությունը Հայաստանում ավարտում է 2012թ. հունվարին: Լոնսդեյլը կզբաղեցնի ԵԱՀԿ-ում Մեծ Բրիտանիայի պատվիրակության ղեկավարի տեղակալի պաշտոնը:

16 Декабрь 2011 - 14:07 AMT
“Мне грустно уезжать из Армении. Это был очень увлекательный период моей жизни, учитывая различные аспекты, как рабочие, так и личные”, – поделился своими впечатлениями с PanARMENIAN.Net посол Великобритании в РА Чарльз Лонсдейл.
“Сейчас у меня уже много личных связей, знакомых и друзей в Армении, и я буду приезжать сюда время от времени”, – отметил он.
Касаясь темы наступающего Нового года, Лонсдейл заметил, что отмечать Новый год и Рождество он намерен в Ереване с супругой и друзьями. “Мне хочется по возможности больше времени провести здесь, – подчеркнул он.
Посол поздравил всех с предстоящими праздниками, пожелав всем доброго здравия, мирного и удачного Нового года.
Миссия посла Великобритании в Армении Чарльза Лонсдейла завершится в январе 2012 г. Лонсдейл будет назначен на должность заместителя главы делегации Великобритании в ОБСЕ.