Կոալիցիոն Հայաստանի Հանրապետական ու «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունների միջև անհաղթահարելի տարաձայնություններ չկան: Այդ մասին լրագրողներին է հայտարարել ՀՀ ԱԺ փոխխոսնակ, ՀՀԿ մամլո քարտուղար Էդուարդ Շարմազանովը: «Լինում են աշխատանքային տարաձայնություններ, սակայն կոալիցիան միասնական է և կատարում է հուշագրով նախանշված քայլերը»,-ասել է նա:
Շարմազանովը հավելել է, որ 2011թ. արդյունավետ էր կոալիցիայի համար, որի վկայությունն է փետրվարին կնքված կոալիցիոն հուշագիրը, «որով կոալիցիայի կուսակցությունները պարտավորվեցին նախագահական ընտրություններում սատարել նախագահ Սերժ Սարգսյանի թեկնածությանը»:
Ինչ վերաբերում է ՀՀԿ պլաններին առաջիկա ընտրություններում, ապա, ըստ Շարմազանովի, ՀՀԿ-ն դեռ չի քննարկել դրա հետ կապված ռազմավարական ու մարտավարական խնդիրները: Շարմազանովը նշել է միայն, որ ՀՀԿ-ն համարում է իրեն առաջիկա խորհրդարանական ընտրությունների ֆավորիտը:

19 Декабрь 2011 - 12:56 AMT
Между коалиционными партиями Республиканской партией Армении (РПА) и “Процветающей Арменией” нет непреодолимых разногласий. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил вице-спикер Национального собрания РА, пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов. «Бывают рабочие разногласия, однако коалиция едина и выполняет предопределенные меморандумом шаги», – подчеркнул он.
При этом Шармазанов заявил, 2011 год был эффективным для коалиции, о чем свидетельствует февральский коалиционный меморандум, “которым партии коалиции обязались поддержать единую кандидатуру президента Сержа Саргсяна”.
Что касается планов РПА относительно будущих выборов, то, по словам Шармазанова, РПА пока не обсуждала ни стратегических, ни тактических вопросов в связи с ними. Он сообщил, что в феврале-марте состоится съезд партии, на котором и будут обсуждены все вопросы. Шармазанов лишь подчеркнул, что РПА считает себя фаворитом будущих парламентских выборов.