Եկող տարվա մարտ ամսին կայանալու է Ազգային կինոյի մրցանակաբաշխությունը, այդ մասին մամլո ասուլիսին ասաց Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի տնօրեն Գևորգ Գևորգյանը: Այն իրականանալու է Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի ջանքերով: Նախապես հայտարարված մրցույթում ընտրվել է մրցանակաբաշխության մրցանակը, որը հանրությանը կներկայացվի հունվարին:
Ձևավորվել է նաև մրացնակաբաշխության ժյուրին, որը գլխավորելու է ՀՀ ժողովրդական արտիստ Սոս Սարգսյանը: Ավարտվել է նաև մրցանակաբաշխության ընդունման հայտերի ժամկետը: Մրցանակի հանձնման արարողությունը կայանալու է մարտի 15-20-ը ընկած ժամանակահատվածում:

В марте будущего года состоится церемония награждения Национальной кинопремии. Об этом во время пресс-конференции сказал директор Национального киноцентра Армении Геворк Геворкян. Награждение будет организовано силами Национального киноцентра Армении. В результате конкурса, объявленного ранее, утвержден главный приз, который будет представлен общественности в январе.
Уже сформировано жюри церемонии, его будет возглавлять народный артист РА Сос Саркисян. Также завершен срок подачи заявок на участие в мероприятии. Церемония награждения состоится в период с 15 по 20 марта.