ՀՀԿ խորհրդարանական խմբակցության քարտուղար Գագիկ Մելիքյանը դրական է գնահատում 2011թ. արդյունքները, մասնավորապես տնտեսական տեսակետից: Ըստ նրա, ակնհայտ է, որ երկրում, կան սոցիալական խնդիրներ, սակայն դրանք լուծելի են: Ինչ վերաբերում է 2011թ. նվաճումներին, ապա նա նշել է, որ «հաջողվել է զսպել գնաճը, հասնել 2008թ. մակարդակին և նույնիսկ գերազանցել այն»:
Մելիքյանը հավելել է, որ հաջողվել է աճ արձանագրել գյուղատնտեսության ոլորտում ու արդյունաբերությունում, ինչպես նաև հաջողության հասնել էկոնոմիկայի դիվերսիֆիկացիայի գործում:
ՀՀԿ ներկայացուցիչը նշել է նաև հաջողությունները արտաքին քաղաքականության ոլորտում, հատկապես կարևորելով Ֆրանսիայի և Լիբանանի նախագահների այցը Հայաստան և Սերժ Սարգսյանի այցը ՌԴ: Ըստ նրա, հաջողություններ եղան նաև ներքին քաղաքականության մեջ: Նա նշեց, որ միջազգային կազմակերպությունները բարձր գնահատեցին իշխանությունների գործողությունները և «ժողովրդավարության դերը Հայաստանում»:

Секретарь парламентской фракции Республиканской партии Армении Гагик Меликян положительно оценил итоги уходящего 2011 года, в частности, с экономической точки зрения. По его словам, очевидно, что в стране есть социальны проблемы, однако их можно решить. Что касается достижений 2011 года, он заявил, “нам удалось обуздать инфляцию, достичь уровня 2008года и даже превзойти его”.
Меликян добавил, что удалось зарегистрировать рост в сельском хозяйстве и промышленности, а также достичь успехов в диверсификации экономики.
Представитель РПА также отметил успехи во внешней политике, особо обратив внимание на визиты президентов Франции и Ливана в Армению и визит Сержа Саргсяна в РФ. По его мнению, успехов удалось достичь также во внутренней политике. В этом контексте он подчеркнул, что международные организации высоко оценили действие властей и “роль демократии в Армении”.