21 Դեկտեմբեր 2011 - 10:08 AMT
Դեկտեմբերի 24-27 Հայաստանում կանցնի ավանդական դարձած արդեն 5-րդ «Ձմեռային փառատոն 2011-ը»: Ինչպես Երևանում լրագրողներին է հայտնել փառատոնի գաղափարի հեղինակ, «Դիիմ քոմյունիքեյշնզ» ընկերության տնօրեն Րաֆֆի Նիզիբլյանը, միջոցառումը կմեկնարկի դեկտեմբերի 24-ին ավանդական ձմեռային շքերթով, որը կսկսվի Հանրապետության հրապարակից մինչև Սիրահարների այգի, որտեղ տեղի կունենա տոնական համերգ: Ըստ նրա, միջոցառումներին կմասնակցեն Կաղանդ պապը, պարային և երաժշտական խմբեր: «Նաև փառատոնի շրջանակներում մենք մտադիր ենք կազմակերպել ձմեռային խաղեր և երաժշտական օրեր»,-ասել է նա:
Րաֆֆի Նիզիբլյանը հայտնել է նաև, որ Ձմեռային փառատոնը կավարտվի Կաղանդ պապերի մրցավազքով, որտեղ նախապես գրանցված մասնակիցները կմրցեն Ipad-ի համար:
Նաև նրա խոսքով, փառատոնի շրջանակներում կանցնի օնլայն-միջոցառում, այդ թվում օնլայն երեկույթ, որը տեղի կունենա դեկտեմբերի 26-ին:
«Ձմեռային փառատոն կազմակերպելով, մենք նպատակ ունենք ոչ միայն տոնական տրամադրություն տարածել, այլ նաև վերածել Հայաստանը ձմեռային զբոսաշրջության կենտրոնի»,-ասել է Նիզիբլյանը:

21 Декабрь 2011 - 10:08 AMT
С 24 по 27 декабря в Армении пройдет уже пятый, ставший традиционным “Зимний фестиваль Армении 2011”. Как заявил на пресс-конференции в Ереване автор идеи проведения зимнего фестиваля, директор компании Deem Communications Раффи Низиблян, мероприятие начнется 24 декабря с традиционного шествия с Площади Республики до парка Влюбленных на проспекте Баграмяна, где пройдет праздничный концерт. По его словам, в мероприятии примут участие Дед мороз, танцевальные и музыкальные ансамбли. “Также в рамках фестиваля мы намерены организовать зимние игры и музыкальные дни”, – сказал он.
Раффии Низиблян также сообщил, что Зимний фестиваль закроет пробег Дедов Морозов, где заранее зарегистрированные участники будут соревноваться за Ipad.
Также по его словам, в рамках фестиваля пройдет онлайн-мероприятие, в том числе онлайн-вечеринка, которая состоится 26 декабря.
«Проведением Зимнего фестиваля в Ереване мы преследуем цель не только обеспечить праздничное настроение у армянского общества, но сделать Армению зимним туристическим центром”, – отметил Низиблян.