Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Եվրոպական միության պատվիրակության նորանշանակ ղեկավար, դեսպան Տրայան Հրիսթեային, հայտնում է նախագահի մամլո ծառայությունը:
Հանդիպմանը երկուստեք կարևորվել է Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցությունը: Նախագահի խոսքով, վերջին շրջանում այն բավականին ակտիվացել է, ինչը դրսևորվում է ինչպես փոխադարձ այցելություններով, այնպես էլ նոր ծրագրերի ակտիվ իրականացմամբ: Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը վճռական է շարունակելու այդ բարեփոխումները:
Դեսպան Տրայան Հրիսթեան նշել է, որ Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունները գտնվում են բարձր մակարդակի վրա և վստահեցրել է, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում ձգտելու է պահպանել այդ մակարդակն ու ավելացնել ջանքերը՝ բոլոր բնագավառներում վստահության, երկխոսության, համագործակցության ամրապնդմանն աջակցելու ուղղությամբ: Նա ընդգծել է, որ ԵՄ-ն շահագրգռված է

Новый глава миссии ЕС в Армении Траян Христеа вручил верительные грамоты президенту РА Сержу Саргсяну, сообщает пресс-служба президента.
В ходе беседы президент подчеркнул, что в последнее время отношения Армении с ЕС довольно активны, доказательством чего являются визиты на высоком уровне. Также Саргсян, заметил, что Армения решительна в вопросе продолжении осуществления реформ.
В свою очередь Христеа, заявил, что отношения Армении с ЕС находятся на высоком уровне, и он приложит все усилия для их дальнейшего развития и установления диалога во всех сферах. При этом Христеа подчеркнул, что ЕС заинтересован в углублении сотрудничества, содействуя при этом осуществлению реформ в стране.