22 Դեկտեմբեր 2011 - 13:47 AMT
Դեկտեմբերի 24-ին Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում տեղի կունենա տոնական համերգ, նվիրված Հանրային ռադիոյի 85 և Հանրային հեռուստատեսության 55-ամյակին: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀՀ Հանրային ռադիոյի տնօրեն Արմեն Ամիրյանը: Ըստ նրա, համերգը բեմականացված է մյուզիքլի տեսքով: «Բեմ դուրս կգան մոտ 160 դերասաններ, այդ թվում պարողներ, էստրադային և օպերային երգիչներ»,-ասել է Ամիրյանը:
Նա հայտնել է, որ համերգի երգացանկը կազմված է օպերային և էստրադային հիթերից, որոնք կկատարեն հայտնի երգիչներ Հայկոն, Նունե Բադալյանը, Սարգիս Աղամալյանը, Սիլվա Հակոբյանը, Զարուհի Բաբայանը, Հովհաննես Այվազյանը, Հայկ Տիգրանյանը, Գևորգ Հակոբյանը: Նրանք կկատարեն Ժակ Դուվալյանի, Առնո Բաբաջանյանի, Ջիվանու, Սայաթ-Նովայի, Սթիվի Ուանդերի, Դեմիս Ռուսոսի և այլոց ստեղծագործությունները:

24 декабря в Оперном театре пройдет праздничный концерт посвященный 85-летнему юбилею Общественного радио и 55-летию Общественного телевидения Армении. Об этом на пресс-конференции в Ереване сообщил исполнительный директор Общественного радио Армен Амирян. По его словам, концерт будет представлять собой прекрасно отлаженную постановку, которая будет напоминать мюзикл. “На сцену выйдут около 160 артистов, в числе которых – танцоры, эстрадные и оперные певцы и певицы», – отметил Амирян.
Он сообщил, что репертуар концерта будет полностью состоять из оперных произведений и эстрадных хитов, которые исполнят известные современные армянские эстрадные и оперные певцы, как Айко, Нуне Бадалян, Саркис Агамалян, Сильва Акопян, Заруи Бабаян, Ованнес Айвазян, Айк Тигранян, Геворк Акопян. Они исполнят произведения Жака Дуваляна, Арно Бабаджаняна, Дживани, Саят-Нова, Стиви Уандер, Демиса Руссоса и т.д.