Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանը Նոր տարին դիմավորելու է իր տանը` Երևանում, իր ձեռքերով հավաքած տոնածառի մոտ: PanARMENIAN.Netի թղթակցի հետ զրույցում մաեստրոն նշեց, որ Նոր տարին եզակի հնարավորություններից է տանը լինելու, հետևաբար չի սիրում նշել այն տնից դուրս:
Թոփչյանը 2011 թվականը համարում է հաջողված տարի նվագախմբի համար: Նրանք նշեցին իրենց հիմնադրման 85-ամյակը, Հանրապետության Հրապարակում` Հայաստանի անկախության 20-ամյակը: Նրանց հետ համագործակցեցին հայտնի մի շարք օտարերկրյա և տեղացի երաժիշտներ:
Մաեստրո Թոփչյանը 2012 թ-ին ցանկանում է որ երկրում խաղաղություն լինի, իսկ հայ ժողովրդին մաղթում է լավ տրամադրություն, և որ տարին մի քիչ ավելի լավը լինի, քան այս տարին: Բացի դրանից նա մաղթում է մարդկանց ավելի լավ ապրելու հնարավորություն և հույսի ավելացում:

23 Декабрь 2011 - 13:24 AMT
Художественный руководитель и главный дирижер Государственного филармонического оркестра Армении Эдуард Топчян собирается встречать Новый Год в Ереване, дома, у елки, которую сам нарядит. В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net маэстро отметил, что новогодние праздники дают ту редкую возможность побыть дома, в кругу семьи, потому он не любит встречать их вне дома.
2011 год Топчян считает весьма удачным для оркестра. В этом году оркестр отметил свое 85-летие, а на Площади Республики – 20-летие независимости Армении. С ними сотрудничали как армянские, так и зарубежные музыканты. Маэстро Эдуард Топчян пожелал, чтобы в 2012 году на Земле был мир, а армянскому народу пожелал хорошего настроения и чтобы наступающий год был чуть лучше уходящего. Он также пожелал армянам в будущем году большего благополучия и надежды.