Երևանում Ռուաստանի դեսպանատան առջև ի նշան համերաշխության ռուսական ընդդիմության հետ, որն այսօր հանրահավաքի է դուրս եկել Մոսկվայում «Հանուն ազատ ընտրությունների կարգախոսով», անցնում է բողոքի թատերականացված ակցիա:
Ակտիվիստներից մեկը, Հայաստանի քաղաքացի Անտոն Իշչենկոն հայտարարել է լրագրողներին, որ այդ ակցիայով նրանք ցանկանում են ցույց տալ, թե ինչպես են անցնում ընտրությունները Ռուսաստանում ու Հայաստանում, և պահանջել ազնիվ ու արդար ընտրություններ:
Մոտ 10 ակտիվիստներ մասնակցում են դեսպանատան առջև կազմակերպված թատերականացված ընտրություններին: Երկու աղբարկղ է դրվել Հայաստանի ու Ռուսաստանի զինանշաններով, որոնք օգտագործվում են որպես քվեատուփ:
Ռուսաստանյան ընդդիմության «Հանուն ազնիվ ընտրությունների» հանրահավաքը սկսվել է շաբաթ օրը 14:00-ին Մոսկվայի Սախարովի պողոտայում: Ակցիան համաձայնեցված է Մոսկվայի քաղաքապետարանի հետ: Հայտագրված է շուջ 50 հազար մարդու մասնակցություն: Ակցիայի մասնակիցները բողոքում են ՌԴ Պետդումայի ընտրությունների արդյունքների դեմ, որոնք կայացել են դեկտեմբերի 4-ին

В Ереване перед зданием посольства России проходит акция в знак солидарности российской оппозиции, которая сегодня проводит масштабный митинг “За честные выборы” в Москве. Один из активистов, гражданин Армении Антон Ищенко заявил журналистам, что этой акцией они хотят показать, как проходят выборы в России и в Армении, и потребовать честных и справедливых выборов.
Около 10 активистов акции участвуют в театрализованных выборах перед посольством: поставлено два мусорных ведра с гербами Армении и России, которые используются как избирательные урны, в которые активисты кидают бюллетени.
Митинг российской оппозиции "За честные выборы" начался в субботу в 14.00 на проспекте Сахарова в Москве. Акция согласована с мэрией Москвы. Заявлено участие до 50 тысяч человек. Участники акции протестуют против результатов выборов в парламент РФ, которые прошли 4 декабря.