26 Դեկտեմբեր 2011 - 11:01 AMT
Հայաստանում նորմալ խորհրդարանական ու նախագահական ընտրությունների ացնկացումը 2012 և 2013թթ. կարող է նպաստել եվրաինտեգրման գործընթացի ակտիվացմանը: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Եվրաինտեգրացիա» ՀԿ նախագահ Կարեն Բեքարյանը: Ըստ նրա, առաջիկա ընտրությունները փորձաշրջան կհանդիսանան Հայաստանի համար եվրաինտեգրման ոլորտում:
Անդրադառնալով եվրաինտեգրման գործընթացին՝ փորձագետն ասել է, որ «Արևելյան գործընկերության» համատեքստում իրավիճակը Հայաստանում կարելի է բնութագրել հետևյալ կերպ. «գործընթացն այնքան արագ չէ, որքան ցանկալի կլիներ, սակայն կայուն է»: Նա նշել է, որ իրադարձությունները զարգանում են «որքան ջանք, նույնքան ակնկալիք» բանաձևով:

26 Декабрь 2011 - 11:01 AMT
Карен Бекарян: Проведение нормальных выборов в Армении может способствовать процессу евроинтеграции страны
Проведение нормальных парламентских и президентских выборов Армении в 2012 и 2013 гг. могут способствовать активизации процесса евроинтеграции. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил политолог, глава общественной организации “Евроинтеграция” Карен Бекарян. По его словам, предстоящие выборы будут испытательным сроком для Армении в вопросе евроинтеграции.
Касаясь самого процесса евроинтеграции, армянский эксперт сказал, что в контексте “Восточного партнерства” ситуацию для Армении можно охарактеризовать следующим образом “процесс не столько быстр, сколько хотелось бы, но стабилен”. В этом контексте он отметил, что события развиваются по формуле «сколько усилий, столько ожиданий».