27 Դեկտեմբեր 2011 - 10:25 AMT
2011 թ-ը նշանակալից էր երիտասարդ և խոստումնալից կինոռեժիսոր Հարություն Շատյանի համար: Շատյանը PanARMENIAN.Net ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ իր «Բեռնելով կյանքս» ֆիլմը, որի պրեմիերան կայացավ մայիսի 26-ին, «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնում ստացավ կինոռեժիսորի համար ամենակարևոր մրցանակը` «լավագուն հայկական ֆիլմ» անվանակարգը: Տարին իր համար նոր փորձություններ հաղթահարելու և փորձ ձեռք բերելու տարի էր, ինչի համար ռեժիսորը ուրախ է:
Հարությունը, ի տարբերություն շատ երիտասարդների, նախընտրում է Ամանորը դիմավորել տանը` ընտանիքի և հարազատների հետ, որովհետև այն ընտանեկան տոն է: Այնուամենայնիվ նա սիրում է նաև ընկերական և նույնիսկ անծանոթ մարդկանց շրջապատում անցկացնել տոները:
Շատյանը խոսելով գալիք տարվա մասին, ինչպես և քանդակագործ Վիգեն Ավետիսը, հույս ունի որ այն վերջինը չի լինելու Երկիր մոլորակի համար, որովհետև ստեղծագործական մտքեր շատ ունի: Շատյանի Ամանորի մաղթանքը հայ ժողովրդին հետևյալն է. «Հայ ժողովրդին մաղթում եմ, որ 2012 թ-ին չասեն թե 2011-ը ավելի լավն էր, և ընդհանրապես առիթ չունենան ասելու, որ երեկ ավելի լավ էր, քան այսօր»:

2011 год был достаточно значимым для молодого кинорежиссера Арутюна Шатяна. В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net он отметил, что фильм “Загружая мою жизнь”, премьера которого состоялась 26 мая, на кинофестивале “Золотой абрикос” получил самый главный для режиссера приз – победу в номинации “лучший армянский фильм”. Год был для Шатяна полон испытаний и опыта, чему режиссер очень рад.
Арутюн, в отличие от многих других молодых людей, предпочитает встречать Новый Год дома, в кругу родной семьи, потому что, прежде всего, это семейный праздник. Несмотря на это, молодой режиссер любит проводить праздники в кругу друзей и даже незнакомых людей.
Говоря о планах на будущий год, Шатян сказал, что у него созрело много творческих планов. Он пожелал армянскому народу: “Желаю моему народу, чтобы в 2012 году никто не мог сказать, что 2011 год был лучше, и вообще, чтобы никогда вчерашний день не был лучше сегодняшнего”.