28 Դեկտեմբեր 2011 - 10:24 AMT
Դրամատուրգ Կարինե Խոդիկյանը հույս ունի, որ վերջերս մեծ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի հայտարարությունը լսելի կլինի Հայաստանի վերին օղակներին: Նրա խոսքով մի բան է, երբ հայ մտավորականները խոսում են դրա մասին և այն լսելի չէ նրանց կողմից, մեկ այլ բան է, երն նման մեծության երգիչ է խոսում:
Հոկտեմբերին Շարլ Ազնավուրը Nouvelles d'Arménie-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ Հայաստանից արտագաղթի հիմնական պատճառը երկրում գոյություն ունեցող մաֆիան է: Նա նաև հայտարարել էր, որ Հայաստանում ոչինչ չի արվում, հասարակ մարդկանց օգնելու համար:
Իսկ դեկտեմբերին Մոսկվայում կայանալիք իր համերգից առաջ Life Showbiz –ի հետ հարցազրույցում նա հայտարարել է, որ «Այժմ իմ երկրում տեղի է ունենում ներքին ցեղասպանություն: Ես կարծում եմ, որ դա քաղաքականորեն անընդունելի է: Հայաստանին շնչելու հնարավորություն չտալով՝ նրա կառավարությունը սեփական երկիրը զրկում է երիտասարդությունից. այն մեկնում է: Եվ այդ առումով խնդիրը դարձել է արդեն ոչ թե քաղաքական, այլ համամարդկային: Այն պետք է շտապ լուծել»:

Драматург Карине Ходикян надеется, что заявления, сделанные недавно всемирно известным шансонье Шарлем Азнавуром, будут услышаны в высших кругах власти Армении. По ее словам, одно дело, когда об этом говорит местная армянская интеллигенция, и совсем другое, услышать об этом со стороны, из уст великого певца.
В интервью, данном Шарлем Азнавуром в октябре изданию Nouvelles d'Arménie, было сказано, что основной причиной эмиграции из Армении стала мафия, действующая в стране. Он также сказал, что в Армении ничего не делается для помощи простым людям.
А в декабре перед концертом в Москве в интервью сайту Life Showbiz он заявил: “В настоящее время в моей стране происходит внутренний геноцид. Я считаю, что это неприемлемо с политической точки зрения. Не давая Армении возможности свободно дышать, правительство лишает свою страну молодежи, она покидает родину. И в этом контексте проблема носит не просто политический характер, а скорее общечеловеческий. Ее срочно необходимо решить”.