Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր մասնակցել է Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության կազմակերպած ընդունելությանը, հաղորդում է ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակը: «2011 թվականին մենք նորմալ ենք աշխատել, մեր գլխավոր գծից չենք շեղվել, ամբողջ կարողություններով փորձել ենք պաշտպանել մեր ազգային շահերը: Սրանով ամեն ինչ ասված է: Մի կողմից լավ է, որ 2011 թվականին վատ չենք աշխատել, բայց մյուս կողմից էլ պարտավորեցնող է, որովհետև ամեն անգամ որոշակի առաջընթաց պետք է ունենանք և 2012 թվականին պետք է ավելի լավ արդյունքների հասնենք: Գոնե իմ ակնկալիքները սրանք են»,- հայտնել է նա արտաքին գործերի նախարարության տոնական ընդունելության ժամանակ:
Սերժ Սարգսյանն ընդունելության մասնակիցներին, նրանց ընտանիքների անդամներին և բոլոր հարազատներին գալիք տարում մաղթել է առողջություն, երջանկություն և հաջողություններ:

28 Декабрь 2011 - 15:54 AMT
Президент Армении Серж Саргсян посетил в среду праздничный прием, организованный МИД РА по случаю Нового года и Рождества, сообщает пресс-служба президента РА. “В 2011 году мы нормально работали, не отклонялись от нашей главной линии и всеми силами пытались защитить наши национальные интересы. С одной стороны хорошо, что в 2011 году неплохо поработали, но с другой стороны это обязывает, так как каждый раз должен быть определенный прогресс, и в 2012 должны достичь еще лучших результатов. Хотя бы мои ожидания такие”, – заявил на праздничном приеме президент.
Серж Саргсян также поздравил участников приема с наступающими праздниками, пожелал им, их семьям и всем родным здоровья, счастья и удачи.